Podle Halíka je třeba zpochybnit, že jsou v dnešní společnosti dvě pevné kategorie: věřící a nevěřící. „Mezi těmi věřícími je obrovská škála různých postojů,“ říká.
Více než polovina dotázaných míní, že víra v Boha lidi více rozděluje, než spojuje. Vyplývá to z aktuálního průzkumu, který provedla agentura STEM/MARK.
Českým mlékařům hrozí, že budou vracet přes 80 milionů korun z dotačních programů. Informuje o tom deník E15. A pražské arcibiskupství řeší, jak naložit s prázdnými kostely, píše Deník N.
Novinář, který jednou týdně publikuje v polské Gazetě Wyborcze a každý den vkládá text na svůj instagramový účet, raději než o politice jako takové čte i píše o konkrétních lidech.
Arabové se stále více odklánějí od islámu. Za posledních pět let se například procento Tunisanů, kteří islám nepraktikují, zvýšilo z patnácti na třicet. Podobný nárůst zaznamenala i Libye či Maroko.
Vánoční poselství prezidenta se nezmiňuje o Vánocích, pouze připomíná dlouhodobý ústup křesťanských církví z veřejného života, přitom tento ústup označuje za pozitivní změnu.
Dívka, které přišlo nemožné studovat zdravotní školu bez muslimského šátku, nevysoudila omluvu ani 60 tisíc korun. Odvolací senát zkonstatoval, že na nošení hidžábu nemá na půdě veřejné školy nárok.
Podle mezinárodního týmu vědců považuje většina lidí na světě ateisty za méně morální než věřící, dokonce i včetně ateistů. Vyplývá to z průzkumu, o kterém píše časopis Nature Human Behaviour.
Člověk, který nevěří v Boha, to má v Egyptě těžké. Každý se tam musí oficiálně hlásit buď k islámu, judaismu nebo křesťanství. Když se někdo přesto hlásí k ateismu, může skončit i za mřížemi. To poznal i student Karím al-Banná, kterého nedávno soud poslal do vězení.
Papež František si pro svou první zahraniční návštěvu na evropském kontinentu zvolil Albánii. Jeho cesta do převážně muslimské země podle Vatikánu symbolizuje soužití muslimů a křesťanů. Papež při průjezdu bulvárem v Tiraně ani jednou nezastavil a nepozdravil věřící. Nedovolila mu to přísná bezpečnostní opatření kvůli výhružkám islamistů.
Belgičtí ateisté chtějí, aby je společnost uznala stejně jako hlavní náboženské proudy. V Bruselu proto pořádají kongres, na kterém chtějí ateismus představit. Podle nich je totiž hodnotou, která je pro společnost pozitivní.
Řidiči v Polsku jsou zvyklí na všechny druhy reklamy podél cest. Teď se ale objevily billboardy, které Polsko ještě nevidělo. V silně katolické zemi totiž propagují ateismus. Církev s tím nesouhlasí, hrstka nevěřících Poláků nad tím ale jásá.
Evropská unie se chce sejít se zástupci ateistů a svobodných zednářů. Pozve si je na okraj pravidelného dialogu s představiteli evropských náboženství. Informoval o tom internetový server EUObserver.
Američtí ateisté zahájili zřejmě první kampaň svého druhu v historii Spojených států. Ve Washingtonu je tak možné na autobusech vidět vylepené plakáty hlásající: "Nevěřit v Boha je v pořádku". Křesťanským a náboženským organizacím se to vůbec nelíbí.