Zkrachovalá huť Liberty Ostrava a její insolvenční správce zahájili transparentní prodej nepotřebného majetku. Zájemci musí účast ve výběrovém řízení potvrdit do 7. října.
Kovosvit má ekonomické problémy delší dobu. Českobudějovický soud společnosti v usnesení z úterý 13. srpna neprodloužil moratorium, které jí tři měsíce zajišťovalo ochranu před všemi věřiteli.
Rok po vyhlášení insolvence je jasné, že se více než polovina klientů Malina group nedočká, zpět nedostali ani statisícové zálohy. Reorganizace se nepodařila a od začátku května je v konkurzu.
Počet bankrotů roste v mnoha evropských zemích, na čele pelotonu je vcelku překvapivě Dánsko a ostatní severské země, kde aktuální počet bankrotů dokonce převýšil hodnoty z finanční krize.
Společnost vede obhájkyně práv transgender lidí Anne Jakapong Jakrajutatipová. Firmu koupila ve chvíli, kdy se soutěž stala více inkluzivní, píše server BBC.
V ocelárně Liberty Ostrava v současnosti není v provozu ani jedna z vysokých pecí a je přerušena výroba surového železa. K tomu lidé slyší o dluzích i o tom, že firma neplatí některým dodavatelům.
Plán reorganizace české části zkrachovalé firmy pro Arcu připravili poradci ze společností PwC a Dentons. Měl přinést věřitelům asi šest miliard korun.
„Vládě se nedaří vůbec v ničem a její výsledky jsou katastrofální. Není ale pravda, že by Česká republika stála před bankrotem. Neměli bychom si nechat tuto myšlenku vtlouct do hlavy,“ říká Havlíček.
Soud schválil návrh společnosti o jejím úpadku. Firmu navíc dál vyšetřuje policie. A její zákazníci neví, jak postupovat, aby nepřišli o peníze, které už společnosti za solární panely zaplatili.
Pád Signature Bank je třetím největším v americké bankovní historii. Centrální banka Spojených států oznámila, že zavádí speciální systém úvěrů, který nyní budou moci tamní banky využívat.
Vyšší úrokové sazby a obavy z ekonomického poklesu rozkolísaly ceny kryptoměn, protože investoři začali utíkat od rizikových aktiv. Nejistotu na trhu pak ještě zvýšily nedávné bankroty v odvětví.
Příčiny problémů FTX vznikly před několika měsíci. Šéf této kryptoměnové burzy totiž podle Reuters převedl nejméně čtyři miliardy dolarů do společnosti Alameda, aby firmu podpořil po sérii ztrát.
Cineworld ve středu uvedl, že navzdory postupnému růstu poptávky z útlumu způsobeného pandemií covidu-19 zaostává návštěvnost kin za očekáváním, a to v důsledku omezené nabídky filmů.
Rusko nedokáže od pondělka splácet úroky svých dluhopisů. Nelze popřít, že zmíněná zpráva vyvolala řadu přinejmenším postranních úsměšků. Vždyť co se vlastně stalo?
Pokuta by mohla být ve výši pěti až deseti procent ročních tržeb společnosti Google na ruském trhu. Ty byly v minulém roce 143,3 miliardy rublů (zhruba 62 miliard Kč).
Úroky ze státních dluhopisů chtěla Moskva uhradit v rublech poté, co nemohla použít své prostředky zmražené západními sankcemi. Transakce v rublech by však byla porušením smluvních podmínek.
„Řada firem, které by zanikly už v průběhu roku 2020, přežívala díky kombinaci státní podpory a skutečnosti, že na sebe nemusely podávat návrh na bankrot bez zbytečného odkladu,“ uvedla analytička.
Aerolinky, které založil miliardář Richard Branson, v červenci oznámily restrukturalizaci a dohodly se na záchranném plánu za 1,2 miliardy liber (34,7 miliardy korun).
Organizace v návrhu na bankrot uvedla, že její závazky jsou mezi 100 a 500 miliony dolarů, aktuální kapitál je přitom asi 50 tisíc dolarů – tedy až desettisíckrát méně.
Italský fotbalový klub US Citta di Palermo, jenž v minulé dekádě hrál evropské poháry, byl kvůli finančním problémům po 32 letech oficiálně rozpuštěn. Tamní soud v pátek vyhlásil nad klubem bankrot.
V případě, že potřebné firma finance nesežene, nejspíš skončí v nucené správě. Od října by navíc musela přestat s prodejem zájezdů do zahraničí. Firma věřitelům dluží v přepočtu asi 35 miliard korun.
Loděnice Harland and Wolff byla nabídnuta k prodeji kvůli vážným finančním problémům norského majitele. Může to znamenat i konec firmy, uvedl v pondělí server BBC.
Přesně před měsícem začala platit mírnější pravidla oddlužení. Krajské soudy kvůli tomu čelí velkému náporu žádostí. Chodí jich až třikrát víc než dřív. Část lidí ale se vstupem do oddlužení váhá.
Počet bankrotů firem klesl v roce 2018 proti roku 2017 o 120, tedy o 16 procent. Snížil se rovněž počet návrhů na bankrot obchodních společností, a to o 288 (21 procent).