Jestli je vám to málo, přidejte 58. výročí premiéry prvního filmu skupiny Perný den. A mezi těmito dvěma milníky rocku se odehrál třetí: podnikatel Brian Epstein poprvé uviděl hrát Beatles.
Rouhačský výrok vyvolal mezi věřícími vlnu nevole, v USA se začaly i pálit desky kapely. A jak se ukázalo o několik let později, pro Lennona měl i mnohem tragičtější následky.
„Smrti se nebojím, protože na ni nevěřím. Pro mě je to jako kdybych měl z jednoho auta vystoupit a nasednout do jiného,” řekl nedlouho před svou smrtí John Lennon.
Kotey a Elsheikh čelí obviněním z toho, že patřili ke čtyřčlenné buňce Islámského státu, jež stojí za popravami západních novinářů, humanitárních pracovníků a syrských vojáků z let 2014 a 2015.
Složil ji důstojník Claude Joseph Rouget de Lisle. „Já tvrdím, že to byl monarchista. Stejně jako La Fayette patřil mezi ty, kteří schvalovali ústavní změny, ale chtěli zachovat krále,“ řekl historik.
Abbey Road, předposlední studiové album legendární poprockové skupiny The Beatles, se po téměř 50 letech vrátilo na čelo britského žebříčku nejprodávanějších alb.
Nová hudební komedie Yesterday skládá prostřednictvím písní legendární kapely Beatles poctu populárnímu umění a vlivu, který mohou mít významná díla na lidskou společnost.
Britský princ William v úterý povýšil do šlechtického stavu bubeníka slavné kapely Beatles Ringo Starra. Jeho kolegovi z kapely Paulovi McCartneymu se této pocty dostalo v roce 1997.
Právě před půl stoletím byla skupina Beatles na svém úplném vrcholu. V únoru 1968 se všichni čtyři vydali do indického ašrámu meditovat, skládat písně a odpočinout si od popularity.
Berlínská policie shromáždila zhruba sto kradených předmětů, které patřily Johnu Lennonovi. Mnoho z kradených věcí našla policie v pondělí v autě Němce tureckého původu.
Bývalý člen hudební skupiny Beatles Paul McCartney podal u newyorského soudu žalobu na společnost Sony. Cílem je získat zpět autorská práva na 267 písní Beatles, která koncem 80.let koupil zpěvák Michael Jackson. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters.
Dnes je tomu 50 let od posledního veřejného koncertu kapely Beatles. Ten se odehrál v Kalifornii na stadionu Candlestick Park v San Franciscu 29. srpna 1966.
Ve věku 90 let zemřel producent skupiny The Beatles George Martin. Oznámil to Ringo Starr, bývalý bubeník skupiny. Martin byl považován za pátého člena této slavné britské čtyřčlenné kapely.
V aukční síni v britském Warringtonu se za necelý měsíc rozezní písně kapely Beatles. Do dražby tam půjde unikátní gramofonová deska, která údajně odstartovala slávu legendární liverpoolské kapely.
Přestože kapela Beatles už dávno neexistuje, letos o Vánocích rozdává dárky svým fanouškům. Od dnešního dne mohou lidé hudbu této kapely z Liverpoolu přehrávat hned na několika streamovacích službách. Je to vůbec poprvé, kdy se Beatles na těchto internetových přehrávačích objevili.
Slavný indický ašrám v Rišikéši, kam jezdili meditovat Beatles, se po třiceti letech znovu otevřel pro veřejnost. Indické úřady tak vyhověly fanouškům legendární kapely, kteří teď mohou navštívit místa, kde se mimo jiné zrodilo několik slavných hitů.
Od narození John Lennona – legendárního zpěváka, skladatele, kytaristy, klavíristy i harmonikáře a vůdčí osobnosti skupiny Beatles – uplynulo 75 let. Rodák z britského Liverpoolu a syn námořníka vyrůstal v těžkých válečných a poválečných časech převážně u své tety. Za život, který trval jen 40 let, se John Lennon stal nejen hudební celebritou, ale i světoznámým mluvčím míru a lásky.
V Londýně vydražili pracovní smlouvu legendární britské kapely Beatles. Dokument z roku 1962, na němž jsou podpisy čtveřice „brouků“, jejich manažera, ale také rodičů dvou členů kapely, se prodával v aukční síni Sotheby's. Anonymní kupec za něj zaplatil 365 tisíc liber, tedy v přepočtu asi 13,4 milionu korun.
Návštěvníci anglického Liverpoolu můžou od včerejška obdivovat novou relikvii související s legendárními Beatles. Vůbec poprvé je v Británii k vidění poslední piano, na které hrál pár hodin před svou smrtí John Lennon. Zatím na tři roky ho získalo interaktivní muzeum Beatles Story.
Nebylo to úplně nečekané, ale pro fanoušky Beatles to byla přece jen rána. Před 45 lety 10. dubna 1970 oznámil Paul McCartney, že odchází ze skupiny a ta se definitivně rozpadla. Cesty čtyř slavných muzikantů se rozešly. Všichni ale pokračovali v sólové kariéře.
Muzeum umění v Olomouci dnes bude patřit fanouškům britské kapely Beatles. V kavárně Café 87 se večer otvírá výstava s názvem Beatlemánie na Hané. Ve stejný den je do prostor muzea volný vstup a je prodloužená otvírací doba. Muzeum přichystalo řadu doprovodných akcí.
Téměř na den přesně před 50 lety se v americkém televizním vysílání poprvé objevila jedna z nejslavnějších hudebních skupin na světě. V populární show Eda Sullivena zahráli Beatles. V pořadu se objevili několikrát, což jim přineslo miliony dolarů. Zbylí dva členové stále vydělávají velké peníze, i když dávno nehrají.
Bývalí členové skupiny Beatles Paul McCartney a Ringo Starr se opět sejdou na jednom podiu. V Los Angeles dnes převezmou dva dosud žijící členové britské formace právě za Beatles cenu Grammy za celoživotní dílo.
V roce 1980 se mnohým lidem zhroutil svět. Na schodech svého domu byl před 33 lety zavražděn jeden z největších hudebních géniů John Lennon. Jeho vrah, Mark Chapman, dodnes neuvedl věrohodný motiv činu.
Ve Velké Británii dnes vychází dvojalbum dosud nevydaných nahrávek slavné britské skupiny Betles. Má název On Air - Live At The BBC a přináší písně a také rozhovory natočené pro různé programy veřejnoprávní stanice BBC v letech 1963 a 1964. Část nahrávek vyšla už v roce 1994 pod názvem Live At The BBC a měla velký úspěch.