V době, kdy pandemie způsobená koronavirem skončí, by podle studie mohla žít v bídě polovina ze světové populace čítající 7,8 miliardy lidí, cituje ze studie server BBC.
Asi tři miliony Syřanů utekly z domoviny před občanskou válkou do Turecka. Většina z nich si v zemi na pomezí Evropy a Asie přeje zůstat – a to i přesto, že Syřané navíc často čelí urážkám.
Dva veteráni z válek v Bosně a Hercegovině v 90. letech prohlásili, že již nechtějí nuzný život, který mají. Pohrozili proto sebeupálením. Pověsili si na krk polystyrenové transparenty a vyrazili pěšky směrem k hlavnímu městu Sarajevu.
Chudoba se v severních Čechách netýká už jen nezaměstnaných. Na ubytovnách žije čím dál víc pracujících bez reálné šance na to, že by si mohli pořídit vlastní bydlení. Podle sociálních pracovníků je čím dál víc chudých lidí i mezi takzvanou střední třídou. Jejich počet ale nedokáží přesně zmapovat. Za svou bídu se totiž tito lidé stydí a o pomoc požádají až ve skutečně neřešitelné situaci.
Demonstrací proti bídě a obohacování už bohatých se ozvali polští odboráři v místě, kde jednali ministři financí Evropské unie. Do světa tím ale příliš velký signál nevyslali.