Anders Breivik žaluje norský stát, který podle jeho názoru porušuje jeho lidská práva zákazem komunikace s okolním světem a tím, v jakých podmínkách jej vězní.
Soudkyně také konstatovala, že delikvent snil o nové silné společnosti, ve které nebudou lidé, jako jsou cikáni, pornoproducenti a řada dalších, které nenáviděl.
Podle zahraničních agentur to v pondělí na sociálních sítích oznámil mluvčí IS. Atentát na shromáždění stoupenců radikálního duchovního a vůdce islamistické strany si vyžádal také okolo 130 zraněných.
Motivací k zavraždění tří členů rodiny, které podezřelý znal, mohla být hádka. Při prohlídce bytu podezřelého musel na místo dojet pyrotechnik. Na dveřích byla nastražena nálož.
Mluvčí kábulské policie řekl, že odpáleno bylo „mnoho raket“. Řada z nich dopadla do blízkosti přísně střežené Zelené zóny, v níž se nachází řada velvyslanectví a sídel zahraničních firem.
V cíli mezinárodního bostonského maratonu explodovaly dvě amatérsky vyrobené bomby ukryté v pytlích. V důsledku výbuchů zemřeli tři lidé včetně osmiletého chlapce a 264 osob bylo zraněno.
Série tří bombových explozí v neděli zabila v Kábulu dva lidi a 24 dalších zranila. Mezi zraněnými jsou i dva afghánští novináři, uvedla nevládní organizace Nai.
Výhrůžky přišly Ústřední židovské radě, několika soudům, letišti v Hamburku nebo známé zpěvačce Helene Fischerové, která se po loňských výtržnostech v Chemnitzu veřejně postavila proti xenofobii.
K útoku se přihlásilo povstalecké hnutí, které bojuje proti indické nadvládě ve sporném regionu. Jde o nejkrvavější úder na indické bezpečnostní síly za posledních deset let.
Kriminalisté dopadli muže, který v pondělí údajně vyhrožoval bombovým útokem v nákupním centru na pražském Smíchově. Hrozí mu až 12 let vězení. Policie zveřejnila nahrávku jeho telefonátu na twitteru.
Nejméně 37 mrtvých a více desítek mrtvých si v úterý vyžádaly dva po sobě následující bombové útoky sebevražedných atentátníků v nigerijském městě Mubi.
Podezřelý ze série bombových útoků v texaském Austinu spáchal sebevraždu výbušninou. S odvoláním na policejní zdroje o tom informovala americká média. Stalo se tak při zásahu bezpečnostních jednotek.
Američan afghánského původu Ahmad Khan Rahami dostal v úterý doživotní trest za bombový útok na newyorském Manhattanu v roce 2016. Při něm bylo zraněno 30 lidí.
Soud v Madridu začal vyslýchat čtyři muže zadržených v souvislosti s teroristickými útoky v Katalánsku. Jeden z nich potvrdil, že skupina plánovala daleko větší útok pomocí výbušnin.
Téměř čtyři desítky lidí zahynuly při bombových útocích, k nimž došlo v pátek večer a v noci na sobotu na několika místech Iráku. Při atentátech bylo dalších více než 50 lidí zraněno.
Německá policie zadržela 28letého muže ruské národnosti, kterého podezřívá z útoku na autobus fotbalistů Borussie Dortmund. Mladík bydlel v době útoku ve stejném hotelu jako německý fotbalový tým.
Několik bomb vybuchlo současně ve třech nejjižnějších provinciích Thajska. Vyšetřovatelé z útoku viní radikální islamisty, kteří usilují o odtržení jižních provincií od Thajska.
Po celém Slovensku byly kvůli hrozbě bombového útoku prohledávány budovy soudů a úřadů. Oznámil to v pondělí server hnonline.sk, podle něhož byly prohlídky budov zahájeny v souvislosti s prověřováním anonymního oznámení přijatého v Košicích. Poplach byl planý.