Liverpool se podle trenéra Jürgen Klopa dohodl na přestupu ekvádorského fotbalisty Moisése Caiceda z Brightonu. Ten však podle posledních zpráv chce přestoupit do londýnské Chelsea.
United prohrávali se City 0:1 po gólu Grealishe. Po gólech Fernandese a Rashforda však utkání otočili a přiblížili se svému městskému rivalovi na jeden bod v tabulce Premier League.
„Vždycky se musí povést vstup. Africké hráče dnes nabízí stovka agentů a každý tvrdí, že má ty nejlepší. My už v Táborsku máme pár z nich, kteří přivedli dobré hráče a těm věříme,“ říká Vozábal.
Strůjcem vítězství hostů byl německý fotbalista Pascal Gross, který v prvním poločase vstřelil dvě branky a již na úvod nové sezony vyrovnal svůj gólový účet z minulého ročníku.
Vůně jídla z restaurací, hráči petanque, povykování dětí, tóny a zpěv živé muziky, kolečkové brusle, úsměvy. Já si připadala jak na jiné planetě, a to žiji střídavě v Británii už hezkou dávku let.
„Nechci mluvit za ostatní, ale za sebe musím říct, že bych videorozhodčího zrušil. Chci hrát fotbal normálně jako kdysi,“ řekl po utkání kapitán Liverpoolu Jordan Henderson.
Pokud budete mít chuť vyrazit do Anglie, což vám doporučuji, zajděte si na nějakou vyhlášenou pochoutku do restaurace sami. Zatím ale přikládám recept na provensálské kuře jako z anglické hospody.
Je neděle ráno v Brightonu. Město je zatím ospalé, ale některé zahrádky u kaváren se začínají plnit a volná místa se už musí hledat. Mezi stoly jsou větší rozestupy.
Mezi odpůrce možnosti dohrát sezonu na neutrálních hřištích, kterou v pátek vedení ligy klubům navrhlo, patří týmy ze spodních pater tabulky, jmenovitě Brighton nebo West Ham.
Jednou jsem takhle v Brightonu přišla o snídaňový sendvič. Na peróně mi ho racek vytrhl z ruky, přelétl přes koleje na perón protější a úplně v klidu posnídal místo mě.
Jihoanglický Brighton má novou atrakci. Zájemci si mohou od čtvrtka vychutnat pohled z údajně nejvyšší pohyblivé rozhledny na světě. Věž British Airways i360 na pobřeží jihoanglického letoviska Brighton měří 162 metrů. Do oblak návštěvníky vynese prosklený prstenec pro zhruba dvě stě lidí.
Sociální boj je někdy pořádně „špinavou“ záležitostí. Doslova a do písmene se o tom teď přesvědčili obyvatelé jihoanglického Brightonu. Několikadenní stávka řidičů popelářských vozů změnila ulice malebného letoviska v páchnoucí skládku.
Jihoanglický Brighton si rád nárokuje titul nejzelenějšího města Británie. V těchto dnech se s ním ale spojují přídavná jména o poznání méně lichotivá. Může za to stávka řidičů popelářských vozů, kvůli které se v ulicích známého letoviska navršily hory odpadků. Protestní akci dnes odboráři dočasně přerušili, ale Brighton páchne dál.