Má se za to, že guvernér stál za hromadným vražděním místních obyvatel. Rozhodnutí přivítala organizace Berlin Postkolonial, která také volala po změně názvu ulice.
Burundská opozice označila referendum za nedemokratické. Její vůdce Agathon Rwasa tvrdí, že vládní složky před referendem zatýkaly domnělé oponenty a hrozily smrtí všem, kdo chtěl volit proti.
Podle odhadů OSN je na potravinovou pomoc odkázáno asi 18 milionů Severokorejců, 70 % tamní populace. Situace se výrazně zhoršila loni v létě, kdy zemi zasáhla nejhorší vlna sucha od roku 2001.
Třičtvrtě hodiny po půlnoci zastřelil neznámý útočník burundského ministra životního prostředí Emmanuela Niyonkuru. Událost se stala v hlavním městě Bujumbuře, když byl ministr na cestě domů. O vraždě informoval postřednictvím Twitteru mluvčí burundské policie Pierre Nkurikiye. Motiv útočníka zatím není znám.
Pokus o státní převrat ve středoafrickém Burundi zřejmě selhal. Jeden z vůdců povstání proti prezidentovi Pierru Nkurunzizovi přiznal, že se většina vojáků přidala na stranu dosavadního režimu. Ve středu přitom pučisté tvrdili, že prezidenta, který byl tou dobou v zahraničí, zbavili moci kvůli jeho protiústavní snaze zůstat u moci po červnových volbách.