Policisté jednoho z chlapců s vodní pistolí „strhli“ z bicyklu. Poté byl hoch „obklíčen policisty, kteří na něj mířili své zbraně“. Podle APA byla jedna pistole modrobílá, druhá růžovobílá.
Bývalá dlouholetá bělošská policistka Potterová byla v dubnu součástí hlídky, která zastavila Wrighta, protože měl na zpětném zrcátku zavěšený osvěžovač vzduchu.
Černošských farmářů zbylo v Americe kvůli diskriminaci jen zlomek, drtivá většina o svou půdu přišla. Kamal Bell se to rozhodl změnit, a založil farmu a akademii pro černošské zemědělce v jednom.
V Klatovech mají nového faráře. Přijel z Nigérie, neumí česky, ale na mši už farníkům zazpíval žalmy v jazyku igbo. Proč do Česka přijíždějí afričtí kněží a bude se v kostelech tančit jako v Africe?
Jmenování Browna náčelníkem štábu některé ze složek amerických ozbrojených sil přichází v době, kdy Spojené státy zasáhla nevídaná vlna demonstrací proti policejnímu násilí a rasové nerovnosti.
Raper prý chtěl upozornit na to, že američtí černoši nemůžou žít v mentálním vězení dalších 400 let. Svůj výrok označil za příklad svobodného myšlení, za něž je prý neustále napadán.
#IamNOTyourNEGRO – Nejsem váš negr, vzkázal první černošský poslanec v Německu Karamba Diaby těm, kteří ho na Facebooku zahrnuli rasistickými urážkami. Smršť rozpoutala krajně pravicová strana NPD.
Pořádková policie musela zasahovat při násilných protestech ve východním Londýně. Násilnosti vyvolalo úmrtí černošského mladíka, který minulý týden za nejasných okolností zemřel po honičce s policií.
Obyvatelé americké Charlotte znovu protestují proti policejnímu násilí. Žádají zveřejnění policejní nahrávky smrti černocha Keitha Scotta, kterého v úterý zastřelil strážník. Televize CNN s odkazem na zdroj blízký vyšetřovaní tvrdí, že na zbrani nalezené na místě střelby byla Scottova krev a otisky prstů. Pistole prý navíc byla nabitá.
Policie v americkém městě Charlotte zatkla během druhé noci násilných protestů 44 lidí. Pět strážníků a devět demonstrantů je zraněných, z toho jeden vážně. Obyvatelé hlavního města státu Severní Karolína protestují poté, co místní černošský strážník zastřelil Afroameričana Keitha Scotta, který podle policie odmítl odhodit zbraň. Policie incident natočila na kameru, ale video odmítá zveřejnit. Nebylo by prý důstojné ukázat záznam posledního dne zastřeleného muže
Do ulic několika amerických měst v pátek opět vyšly tisíce lidí, kteří demonstrovali kvůli smrti dvou černochů zastřelených tento týden při policejních kontrolách. Největší protest zažila Atlanta, davy demonstrantů se však objevily i v New Yorku, Filadelfii, San Francisku a Phoenixu. Protesty byly podle agentury Reuters nenásilné, zatčena byla desítka lidí.
Policie v americké Jižní Karolíně zveřejnila video z auta policisty, který při běžné silniční kontrole zastřelil neozbrojeného Afroameričana. To ukazuje události před samotnou střelbou, kterou poté zachytil na mobilní telefon jeden z kolemjdoucích. Strážník Michael Slager na prchajícího muže zezadu osmkrát vystřelil.
Tisíce lidí vyšly znovu do ulic amerických měst na protest proti policejnímu násilí. Tentokrát demonstrují proti rozhodnutí velké poroty nestíhat policistu v New Yorku. Po jeho zásahu zemřel černošský prodavač podezřelý z nelegálního obchodování s cigaretami.
Phanuel Osweto je bezesporu jeden z mála farářů Československé církve husitské, který má černou barvu pleti. Možná dokonce jediný. Je tu už deset let a jeho farníci za ním chodí do Husova sboru v Kladně. Teď společně oslavují velikonoční svátky.
Aktivisté vyšli do ulic asi stovky amerických měst. Protestují proti osvobozujícímu rozsudku v kontroverzním případu zastřeleného černošského mladíka. Neozbrojeného Trayvona Martina loni na Floridě zastřelil George Zimmerman. Podle soudu jednal v sebeobraně.
Floridský soud osvobodil George Zimmermana v případu zastřelení černošského mladíka. Zimmerman coby velitel městské dobrovolné hlídky v Sanfordu loni zastřelil neozbrojeného 17letého černocha Trayvona Martina. Zimmerman tvrdil, že jej mladík napadl a že střílel v sebeobraně. Pokud by mu porota neuvěřila, mohlo mu za vraždu hrozit až doživotí.
Vajíčka na Velikonoce sice viděl poprvé až v Česku, sloužit velikonoční obřady mu to ale nebrání. Evangelický farář Bob Helekia Ogola pracuje na farnosti v Nejdku u Karlových Varů pátým rokem. Pochází z horské oblasti v Keni a je příslušníkem kmene Luo stejně jako třeba americký prezident Obama.
Ve Spojených státech znovu nabírá obrátky debata o rasismu. Zapojil se do ní i prezident Barack Obama a připustil možný rasový podtext zastřelení bezbranného černošského mladíka na Floridě.
Případ vraždy 17letého černocha Trayvona Martina, kterého zastřelil Hispánec a člen takzvané sousedské hlídky údajně v sebeobraně, znovu rozvířil debaty o rasové nesnášenlivosti ve Spojených státech. Podle kritiků je chybou, že není podezřelý střelec ve vazbě a považuje to za důkaz nerovného přístupu policie k menšinám.