Přestože průzkum ukazuje, že by posílení nočního osvětlení u veřejnosti sklidilo úspěch, australské úřady s instalací světel na veřejných prostranstvích váhají.
„Nejhezčí je mít cíl a mít cestu, v normálním životě mi to občas chybí. Ten měsíční kolotoč, kdy člověk pracuje, shrábne peníze a někde je odevzdá, to je takové křečkování,“ říká trekař Petr Kosek.
Chodkyně Tereza Ďurdiaková skončila na nedávném mistrovství světa v atletice na 10. místě a svým výkonem na pětatřicetikilometrové trati navíc vylepšila národní rekord o dvě minuty.
„Spávám, kam dojdu. Mám už dopředu zjištěné nějaké možnosti, kde se dá vyspat. Většinou jsou to autobusové zastávky nebo třeba nějaké přístřešky v lese,“ říká v pořadu Host Lucie Výborné Petr Ozogán.
Bývalý horník a programátor je nadšený chodec, na záda si naložil jen to nejnutnější, přespával v přírodě a každý den ušel v průměru 53 kilometrů. O víkendu dorazil do cíle.
Analýza více než 226 000 lidí z celého světa ukázala, že 4000 kroků stačí k tomu, aby se začalo snižovat riziko předčasného úmrtí, a dokonce jen 2300 kroků prospěje srdci i cévám.
Obrázková publikace podiatričky Jany Vaškové seznamuje čtenáře s tím, jak nohy ovlivňují fungování celého těla, proč nás někdy bolí, jak se správně obout a proč je dobré občas chodit naboso.
Vědci odhadují, že někdy před 20 miliony let se napřímila společnému předkovi člověka a dalších lidoopů postava. Začal se zavěšovat za ruce na stromy. Chůze po dvou se nejspíš objevila mnohem později.
Chůze je tím nejpřirozenějším pohybem a jedním z nejúčinějších cvičení. Jsou nějaké chodecké rekordy a víte, co je to švihlá chůze? A kolik bychom toho měli nachodit každý den?
Chodkyně Eliška Martínková skončila v závodu na 20 kilometrů na mistrovství Evropy sedmá. Za vítěznou Řekyní Antigoni Drisbiotiovou, která v Mnichově získala druhé zlato, zaostala o necelé tři minuty.
Dvojnásobná medailistka z mistrovství Evropy byla z možného dopingu očistěna v pondělí, kdy disciplinární komise Českého atletického svazu uvedla, že dopingový nález nezpůsobilo užití zakázané látky.
Podle komise Drahotová prokázala, že podezřelé hodnoty vznikly přirozenou cestou. Chodkyni proto označila za nevinnou. Česká výprava do Tokia tak bude mít 116 členů.
„Problémem má být zvýšená hladina testosteronu a jeho prekurzorů, což jsou jakési stavební kameny testosteronu. Jedná se o látky, které přirozeně produkuje lidské tělo,“ řekl právník Jan Šťovíček.
Chůze naboso je zdravá. Jak se chodí po různých typech terénu, si můžete vyzkoušet na „bosých stezkách“. Celoroční chůzi po městě, která se v poslední době rozmáhá, ale fyzioterapeuti nedoporučují.
Devětadevadesátiletý veterán z druhé světové války Tom Moore vybral pro britské zdravotníky přes 28,7 milionů liber (894,9 milionu korun). Byl za to hned dvakrát zapsán do Guinnessovy knihy rekordů.
Chodkyně Anežka Drahotová získala svou druhou velkou seniorskou medaili. 23letá atletka z Ústí nad Labem došla na mistrovství Evropy v závodě na 20 kilometrů druhá.
Tropické počasí zasáhlo v tomto týdnu i Berlín, kde atleti bojují o tituly na mistrovství Evropy. Největší problémy dělaly sportovcům chodecké závody v centru města.
Totálně vyčerpané dívky se sunou tempem, asi jako když jde běžný člověk na autobus. Občas si proklepají ruce, ve kterých drží houbičky se studenou vodou.