Somr ve filmech ztvárnil více než 170 postav, jeho zřejmě nejznámější rolí je výpravčí Hubička, lišácký svůdník z oscarových Ostře sledovaných vlaků Jiřího Menzela.
Moravský rodák působil třeba v brněnském Divadle bratří Mrštíků, v pražském Činoherním klubu nebo v činohře Národního divadla v Praze, kde pracoval přes 20 let.
Může za to jeho rodinné zázemí: Dědeček i otec byli podnikatelé, měli na Moravě cihelnu, a kvůli tomu nesměl pár let na žádnou vysokou školu. Byl vnukem slovenského spisovatele a faráře Hollého.
Manželé Josef Abrhám a Libuše Šafránková často tvořili pár na jevišti i před kamerou. Po necelém roce od skonu Šafránkové zemřel ve dvaaosmdesáti letech i její muž.
Ve filmech a v televizi dostával obvykle menší role, jako v seriálu Zdivočelá země. O hercově úmrtí po dlouhé těžké nemoci informovala jeho manželka Jaroslava Středová.
Herečtí kolegové oceňovali u Libuše Šafránkové umění, skromnost a smysl pro humor. Před vchodem do Činoherního klubu v Praze pak v úterý večer hořely svíčky.
Program zahájí 16. června koncert Tria Barbory Kubíkové. Na programu nechybí ani mimopražské soubory, jako je například Horácké divadlo z Jihlavy nebo Moravské divadlo Olomouc.
Provedeme rozbor moče, pojďte dále kardinále, oblečte se svatý otče, lék můj užívejte dále. Tyto verše mi naskočily v hlavě, jakmile jsem si na internetu přečetl, že zemřel Jan Vodňanský.
Již v pondělí se divákům otevře například Divadlo v Celetné nebo Činoherní klub v Ústí nad Labem. Opožděně zahájí svůj provoz i nové butikové kino na pražském Žižkově.
Pražský Činoherní klub nabídne záznam své slavné crazy komedie Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho, z gauče si také můžete popovídat s Danem Přibáněm o jeho trabantech
Zprávu oznámil ředitel divadla Vladimír Procházka. Herce proslavila role v seriálu Vlak dětství a naděje. Podle Procházky zemřel pokojně v rodinném kruhu.
Kdybych nebyl spisovatelem, nejspíš bych byl zločincem, tvrdil prý britský dramatik David Mamet. Jeho hru Americký bizon o třech zlodějíčcích nastudoval znovu po devíti letech Ondřej Sokol v pražském Činoherním klubu. A v inscenaci si tentokrát i zahraje. Partnery mu budou Martin Finger a Václav Šanda. Hra je podle Sokola natolik výjimečná a nabízí tolik různých možností výkladu, že stojí za to se pokusit o její nové inscenování.
Už padesát let hraje v pražské ulici Ve Smečkách Činoherní klub. Legendární scénu v roce 1965 založili dva spolužáci z DAMU, režisér Ladislav Smoček a dramaturg Jaroslav Vostrý. Od té doby vzniklo na 133 inscenací pro téměř tři miliony diváků. Na jevišti se setkávají ty nejvýraznější české herecké osobnosti.
I peklo má své stinné stránky. Tak zní podtitul nové inscenace Bratrů Karamazových, kterou uvádí pražský Činoherní klub. Režisér Martin Čičvák využil dramatizace Evalda Schorma. V ní starý Karamazov vstane z mrtvých, aby zjistil, který ze synů ho zavraždil. Ústřední postavu ztvární Juraj Kukura. Na scéně tak bude znít čeština spolu se slovenštinou.
Divadelní spolek Činoherák Ústí stále nemá peníze. Je bez dotací od města. Alespoň zatím. Zastupitelé Ústí nad Labem totiž odložili projednání šestimilionové dotace až na začátek března.
S návrhem na insolvenci neuspěly u krajského soudu dvě bývalé zaměstnankyně ústeckého Činoherního divadla. To koncem ledna přerušilo činnost a lidé dostali na konci března výpovědi. Herečka Nataša Gáčová a mluvčí Jana Válková jako důvod uvedly nevyplacené mzdy za dva měsíce a odstupné.
V pražském Činoherním klubu sáhli po hbité hře s nádechem jižanského temperamentu chorvatské autorky Niny Mitrovićové s názvem ‚Tahle postel je příliš krátká aneb Jen fragmenty‘. Inscenace bude mít českou premiéru dnes večer a to za přítomnosti samotné mladé dramatičky.
Současný slovenský režisér Martin Čičvák napsal hru Kukura a do hlavní role obsadil právě Juraje Kukuru, se kterým spolupracuje v bratislavském divadle Aréna. V květnu tohoto roku měla hra premiéru na Slovensku v režii Rastislava Balleka. Nyní ji sám autor režíruje v pražském Činoherním klubu. Inscenace o herci a jeho režisérovi nahlíží na stav současné kultury.