Děti mluvily s analytikem a vedoucím zahraniční redakce Českého rozhlasu Filipem Neradem i s ministrem zahraničí Janem Lipavským. Z Ukrajiny se s nimi spojil také válečný zpravodaj Martin Dorazín.
S kytarou, zpěvníkem a mikrofonem Dismančata navštívila zařízení v Mělníku, Berouně, Praze a Sedlčanech. Na programu ale nebyl jen zpěv. Malí rozhlasáci měli jako vždycky připravené otázky.
Na začátku museli malí redaktoři zjistit, co to duševní zdraví je a co si pod těmito slovy můžeme představit. Na otázky odpověděl redaktor Petr Bouška, který téma dlouhodobě zkoumá v podcastu Balanc.
S odstupem šedesáti let a také optikou dětského světa uvidí semaforské písničky a skeče návštěvníci Českého muzea hudby v Praze. Dnes večer tam Dismanův dětský rozhlasový soubor vystoupí s představením Semafor je když…
Děti a psi na jeviště nepatří. To je známé pravidlo, které režiséři po staletí dodržují a také porušují, když si to hra vyžádá. Jedna z nejnápaditějších režisérek současnosti Hana Burešová tuto zásadu v posledním roce porušila hned dvakrát: v případě inscenace Tři mušketýři, která se stala diváckým hitem, a naposledy teď, když do nejnovější inscenace Národního divadla povolala 12 členů Dismanova dětského rozhlasového souboru.
Po chodbách Českého rozhlasu nepobíhají pouze reportéři a redaktoři, kteří připravují zprávy a reportáže, ale čas od času po nich proběhne skupina dětí a zmizí ve studiu. Jsou to členové Dismanova dětského rozhlasového souboru, kteří nacvičují divadelní i rozhlasové hry. Jednu z těch mimořádně úspěšných představí dnes v pražském Divadle v Celené, v rámci festivalu studentského divadla. Má název ‚Peaceničky‘.