„Papoušek je společenský tvor, není žádný solitér, žije v páru nebo v hejnech. A když žije doma sám, tak doporučuji, aby měl ptačího kamaráda,“ říká Heleny Vaidlová.
Domácí šelma miluje krabice a nepozorovaně skočila do velkého balíku, který pak její majitelé zapečetili a odeslali do stovky kilometrů vzdáleného státu. Galeanu osvobodil pracovník Amazonu
Vědce našli v argentinské části Patagonie lišku pohřbenou v lidském hrobě starém 1500 let. Nejpravděpodobnějším vysvětlením je podle nich to, že byla vysoce ceněným společníkem nebo domácím mazlíčkem.
„Kočka je malá šelmička, která je zároveň kořist a zároveň lovec. Takže když je někde, kde ji může něco lovit, tak může bojovat o život,“ popisuje veterinářka.
„Je dobré se na to připravit dopředu, protože by celá situace neměla trvat dlouho. Čím déle to trvá a kočka zjišťuje, o co půjde, tím víc se bude bránit,“ říká veterinární lékařka Ludmila Růžková.
Na povahu psa mají vliv i podmínky, ve kterých štěně vyrůstalo v prvních dnech života. „Ideální je, pokud se s plemenem, s rodiči štěněte a s chovatelem můžeme seznámit dopředu,“ říká chovatelka.
„Pokud pes už nezvládá sám pít, tak začínáme s ochlazováním. Nesmí to být ale šokové. Začíná se na tlapkách, například přiložením chladného, ovšem ne ledového obkladu,“ zdůrazňuje Petra Šinová.
„Řada veterinářů se na nás dodnes dívá trochu skrz prsty. Na agresi nebo depresi se nedá sáhnout jako na žlučníkové kameny,“ uznává zvířecí psycholog Alexander Skácel.
Ruská ambasáda se pokoušela získat věcné břemeno na desítky budov v Praze, píše Deník N. A cena kávy podle deníku Právo roste. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Díky reformě několika zákonů se domácí mazlíčci ve Španělsku oficiálně stanou „živými bytostmi obdařenými city“. Tato zvířata také nebudou smět být používána jako „nástroj genderového násilí“.
Jak dlouho musí počkat po prodělání covidu-19? A jak získat covidpas? Redaktoři Radiožurnálu a Českého rozhlasu Plus přinášejí odpovědi na otázky, které s epidemií souvisejí.
Tomáš Vocelka uspěl se sérií deseti snímků z Věčných lovišť, krematoria domácích mazlíčků. Podle něj je velmi působivé svým klidným dojmem. „Není to jen kuriozita o krematoriu pro zvířátka,“ říká.
„Motivace osob zneužívající obchod se zvířaty je čistě finanční. Překvapilo mě ale, o jak velké peníze tu jde," komentuje Maixnerová nový díl z cyklu Infiltrace.
„Půjčka je v případě pořizování si psa málo obvyklá, přesto jsou každoročně v Česku desetitisíce lidí, kteří si na něj půjčí,“ upozornil generální ředitel Profi Creditu Pavel Klema.
Vlámská socialistická strana navrhuje změnu belgického pohřebního zákona tak, aby umožnil lidem společný odpočinek se svými domácími mazlíčky. Podmínkou by byla kremace.
"Existují v KLDR veterináři? Znala jsem je jen z televize, jako mimoně s tlustými brýlemi. Severokorejci zvířata chovají, ale často si je léčí sami. Doktorů je málo, a utrácet tolik peněz za zvíře?"
Jedno a více zvířat chová asi polovina českých domácností. Za péči o domácí mazlíčky utratí ročně 12 miliard korun. Informuje o tom pondělní Právo. V Evropě Češi patří k chovatelské špičce.
Poslanci chystají nový zákon pro pojišťovny. Rozpočtový výbor sněmovny dnes doporučil, aby pojišťovny mohly i nadále nabízet také jiné finanční produkty než jen pojištění. Novela zákona jim chce tuto možnost odebrat.
Ruský parlament se má po letní přestávce zabývat domácími zvířaty. Výbor pro ústavní zákony a budování státu navrhuje omezit maximální počet domácích mazlíčků v bytech místní vyhláškou.
Kriminalisty čeká pátrání po střelci, který zranil kocoura z Dolních Pasek na Havlíčkobrodsku. Trestní oznámení podala Liga na ochranu zvířat. Majitelce Alžbětě Laštovičkové se podařilo zraněného kocoura nalézt až za dva dny a nakonec ho veterinář musel utratit.