Jak potvrdil serveru iROZHLAS chirurg Pavel Pafko, údajný rozhovor, ve kterém doporučuje přípravek Tonuplex, je podvod. „Požádal jsem svého advokáta, aby podal trestní oznámení,” uvedl lékař.
Jméno novináře Josefa Klímy bylo opakovaně zneužito na podvodných webech nabízejících preparáty na léčbu kloubů. Stránky mají za cíl pouze získat osobní údaje a peníze z lidí, kteří reklamě uvěří.
Spotřebitelské centrum dTest společně se Státním ústavem pro kontrolu léčiv varují před podvodnými a neschválenými léky a doplňky stravy. Na jejich prodej se zaměřují takzvaní ezošmejdi.
Podle odborníka na e-commerce Štěpána Kmocha umožňují mezery v zákoně „řadu agresivních a zjevně neetických podnikatelských praktik“. Nepomáhá ani nejasné rozdělení kompetencí mezi úřady.
Mnohé útulky už nemohou přijímat další zatoulaná zvířata. Jejich kapacita je skoro ve všech částech Olomouce plná. Problémem se zabývají i zastupitelé města.
„V minulosti vždycky využívali nějaké anonymní obrázky anonymních lidé, které někde stáhli. Teď nám vyloženě ukradli identitu,“ říká parazitolog Roman Kuchta.
E-shop nabízí mimo jiné sadu pěti kusů látek určených k podpoře zmírnění poškození mRNA vakcínami. Stránkou se zabývá potravinářská inspekce i Státní ústav pro kontrolu léčiv, zjistil iROZHLAS.cz.
Látka se v těle po požití metabolizuje na kyanovodík a kyanidy. Podle něj je amygdalin záměrně přidanou složkou, proto inspekce nařídila stažení všech šarží z trhu a varuje před konzumací.
Amygdalin je součástí různých doplňků stravy nabízených na tuzemském trhu, často pod označením vitamín B17, většina vědeckých studií ale vyvrací, že by se o vitamin jednalo.
Informace na obale uváděly, že měl přípravek obsahovat například 178 miligramů vitamínu C ve dvou kapslích. Skutečný obsah byl ale nižší než jeden miligram na dvě kapsle.