Farmaceutická společnost WuXi AppTec sdílela duševní vlastnictví amerického klienta s Pekingem. Americké bezpečnostní orgány jsou znepokojeny a podnikají patřičné kroky.
List The New York Times tvrdí, že žalované firmy bez povolení využily jeho články k trénování svých systémů založených na umělé inteligenci, které mu nyní konkurují jako zdroj spolehlivých informací.
Německá farmaceutická firma BioNTech čelí žalobě za zneužití patentů. Technologie pro její vakcínu proti covid-19 prý patří firmě CureVac, která sama ve vývoji vakcíny neuspěla.
Donedávna evropské úřady vyžadovaly pro registraci grafické znázornění nebo notový zápis. To značně komplikovalo například ochranu řevu Tarzana nebo lva hollywoodské společnosti Metro Goldwyn Meyer.
USA a Čína učinily podstatný pokrok v jednání o obchodní dohodě. Dokončily první fázi, která pokrývá nákup zemědělských produktů, měnovou problematiku a některé aspekty ochrany duševního vlastnictví.
Americký prezident Donald Trump nařídil vyšetřování údajných krádeží amerického duševního vlastnictví Čínou. Vyšetřování povede šéf úřadu obchodního zmocněnce Spojených států Robert Lighthizer.
Spor o volební hymnu bloku Hlavu vzhůru! skončí u soudu. Herec a scénárista Zdeněk Svěrák podá na uskupení Jany Bobošíkové žalobu za krádež duševního vlastnictví. Výraz "metelesku blesku" z filmu Marečku, podejte mi pero! použil v písni bývalý poslanec ODS Tomáš Úlehla, který za blok Hlavu vzhůru kandiduje.
Mezinárodní smlouva ACTA na ochranu duševního vlastnictví, jejímž cílem má být aktivní potírání organizovaného porušování autorských práv a padělatelství, vzbuzuje kontroverze. Česká republika ji včera podepsala spolu s dalšími státy Evropské unie i přesto, že podle odpůrců neproběhla dostatečná veřejná diskuze na dané téma. Dokument podle nich omezuje svobodu globální výměny informací a zavádí cenzuru.
Ministři přes zemědělství a rybolov odsouhlasili obchodní dohodu proti padělatelství, známou pod zkratkou ACTA. Jejím cílem je celosvětový boj proti pirátství na internetu čili má sloužit k ochraně duševního vlastnictví v online prostředí.
Na dnešek připadá Světový den duševního vlastnictví. 26. dubna v roce 1970 vstoupila v platnost Úmluva o zřízení Světové organizace duševního vlastnictví. Jejím cílem je zajišťovat ochranu práv původců a vlastníků duševního vlastnictví po celém světě.
Jako hrozbu svobodného internetu vnímají kritici mezinárodní obchodní dohodu proti padělání. Vznikala v režimu utajení mezi Spojenými státy, Kanadou, Evropskou unií, Švýcarskem, Japonskem a několika dalšími státy a spíše je známa pod zkratkou ACTA. Teď už je její finální verze hotová a za pět dní by měla být předána jednotlivým stranám k jednání.
Česká republika už není na seznamu zemí, které nedostatečně chrání duševní vlastnictví a trh před padělky. Spojené státy vyřadily Česko z takzvaného Watch listu, na kterém se ocitlo loni poprvé po osmi letech.