Americká média se shodují, že Trump bude mít jako prezident ohromný vliv. Zda se rozhodne své domnělé nepřátelé prostřednictvím úřadů vyšetřovat, bude záviset především na jeho vůli.
Muž se dostal do Spojených států v roce 2021 na speciální vízum určené pro lidi, kteří pracovali pro americkou armádu v Afghánistánu nebo působili jako překladatelé či tlumočníci Američanů.
„Zaměřoval se především na distribuci materiálů tvořených jinými osobami a poskytoval také ostatním rady, jak pohlavně zneužívat nezletilé chlapce," řekla policejní mluvčí.
Americké úřady obvinily dvojici ruských novinářů, že poslali deset milionů dolarů influencerům v USA, aby ovlivnili veřejné míněné ve prospěch Kremlu. Peníze dorazily podle úřadů i z české firmy.
Americký prezident Biden ocenil práci tajné služby poté, co se v blízkosti exprezidenta Trumpa na Floridě střílelo. Bidenovi se podle jeho příspěvku na síti X ulevilo, že Trump neutrpěl zranění.
„Nepochybně se jim to nějakým způsobem daří. Ono toto jde velmi špatně vyčíslit, protože jednak neznáme všechno, co západní tajné služby nebo české zablokovaly nebo co se jim podařilo,“ říká Kundra.
Harrisová odmítla Putinovu podporu ve volbách jako manipulaci. Americké úřady mezitím informují o ruském vměšování do voleb, jde o součást širší kampaně zasahující i Evropu.
Atentátník vynakládal „setrvalé, podrobné úsilí“ ve snaze naplánovat útok na významné shromáždění. Mítink v Pensylvánii tak vnímal jako vhodnou příležitost, spíše než jako završení jasně daného plánu.
Analytik americké armády seržant Korbein Schultz se přiznal, že prodával vojenská tajemství Číně. S touto trestnou činností seržant začal v červnu 2022 a pokračoval až do svého zatčení.
Soudce Ryan Horsman 14. června rozhodl, že advokáti Sandry Hemmeové předložili „jasné a přesvědčivé důkazy“ o „skutečné nevině“, a její odsouzení zrušil.
„Reakce odstřelovače byla bezvadná,“ řekl v rozhovoru pro Český rozhlas Plus Pavel Černý. Bývalý policejní instruktor a prezident Ligy Libe, která prosazuje práva vlastníků zbraní.
Ústečtí kriminalisté a FBI obvinili muže z Ústecka z přechovávání dětské pornografie a omamných látek a z nedovoleného ozbrojování. Státní zástupce již podal obžalobu. Muži hrozí až tři roky vězení.
Využil k tomu prohlášení vlády o tom, že Federální úřad pro vyšetřování (FBI) se při předloňské prohlídce v Trumpově sídle řídil standardními pokyny ohledně použití smrticí síly.
Nákladní loď postihly několik hodin před vyplutím dva výpadky proudu. Další dva přišly bezprostředně před havárií, která skončila zřícením ocelové mostní konstrukce.
Podle Kraha šlo o konverzaci na chatu z roku 2020, kdy Vološyn anglicky napsal, že „jsme vyřešili problém s našimi kompenzacemi za vaše technické výdaje, od května budou opět takové jako před únorem“.
Američtí představitelé po incidentu uváděli, že nevidí důkazy o úmyslném zasažení mostu, ovšem hodlají hnát k odpovědnosti aktéry, kteří budou považovaní za potenciální viníky jeho zničení.
V rozhovoru pro deník Lidové noviny to uvedl ředitel FBI Christopher Wray. Ten ve čtvrtek jednal s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Wray zároveň ocenil pomoc české policie v minulosti.
Dívku podle obžaloby muž osahával, hladil po těle, dával jí penis do ruky, na genitálie připínal svorky, na bradavky jí lepil černou lepicí pásku. Vše si fotil, natáčel a sdílel na takzvaném darknetu.
Trojice zadržených v pondělí stane před soudem ve floridském městě Ocala. Jsou stíháni za napadení úřední osoby, rušení nočního klidu na Kapitolu a neoprávněné vniknutí na cizí pozemek.
První zprávy o střelbě dostala policie kolem 7.45 místního času. Budovu obklíčila vozidla záchranných složek. Na místě jsou rovněž vyšetřovatelé z FBI, kteří mají pomoci s objasněním střelby.
Podle policejní zprávy chlapcův příspěvek na platformě obsahoval plány a mapy synagogy, které pravděpodobně vytvořil společně s dalším neznámým člověkem se sídlem ve Washingtonu.
„Výsledek šetření ukazoval na hrozbu možné střelby na území Spojených států, jejímž cílem se měly stát děti. FBI provedla okamžitě opatření a zjistila, že hrozba je reálná,“ řekl Brejcha.
V srpnu se Charles McGonigal před soudem doznal, že několik měsíců v roce 2021 s Olegem Děripaskou spolupracoval. Shromažďoval pro něj například informace o konkurenčním ruském oligarchovi.