Přistávací místo by podle ředitele VFN mohl v případě zájmu využívat i Ústav pro péči o matku a dítě v nedalekém Podolí. Nemocnice by byla ráda, kdyby stavba začala ještě letos.
V areálu Krajské nemocnice Liberec dnes slavnostně otevřeli heliport. Díky němu bude moci záchranná služba častěji používat k převozu vážně zraněných pacientů vrtulník. Výstavba přistávací plochy vyšla zhruba na 40 milionů korun.
Před spuštěním zkušebního provozu heliportu v areálu Krajské nemocnice v Liberci se dnes uskutečnilo poslední zaměření stavby. Nad samostatně stojící trojnožkou před budovou chirurgie opakovaně proletěl letoun L 410. Vrtulníky začnou heliport naplno využívat zřejmě od července.
Stavba heliportu naproti chirurgickému pavilonu liberecké nemocnice je opět o kus dál. Jeřáb dnes umístil na ocelové nohy základ přistávací plochy. Dno budoucího heliportu o průměru 30 metrů pak stavebníci připevnili mohutnými kotevními šrouby. Později na něj přijde ještě rošt a beton.
V Jindřichově mají novou přistávací plochu pro vrtulníky. Vznikla prakticky v centru obce, které na stavbu za téměř 600 tisíc přispěl Olomoucký kraj. Smyslem přistávací plochy je urychlit transport nemocných nebo zraněných z odlehlých míst do nemocnice.
V areálu Krajské nemocnice v Liberci začali dělníci montovat ocelovou konstrukci nového heliportu. Kvůli bezpečnosti návštěvníků se výrazně omezí provoz ve spodní části areálu nemocnice. Práce potrvají až do 6. listopadu.
V Havlíčkově Brodě budou už brzy přistávat vrtulníky záchranné služby také v noci. Na tamním letišti vyšli vstříc požadavkům nemocnice, na jejímž heliportu startují a přistávají helikoptéry pouze ve dne. Noční lety pro akutní případy nově zakotví na speciálně nasvícené a upravené letištní ploše.
Stavba heliportu v areálu Krajské nemocnice v Liberci komplikuje vjezd a parkování v areálu nemocnice. Až do neděle je proto uzavřené celé prostranství parku, cest a silnic pod budovou B - pavilonem chirurgických oborů. Nedá se projíždět ani mezi dolní a horní částí nemocnice.
V areálu Krajské nemocnice v Liberci se začne se stavbou heliportu. Vybudování přistávací plochy je pro největší krajské zdravotnické zařízení nutnost, jinak by přišlo o statut takzvaného traumacentra a tím i o miliony korun od pojišťoven. Práce začnou v nejbližších dnech.
Liberecká nemocnice pozvolna začala se stavbou heliportu, který tam dlouhodobě schází. Zatím se připravuje výstavba pro přistávací plochu. V parčíku přímo u vjezdu do nemocnice tak začali s kácením stromů.
Místo pro přistávání helikoptér nejspíš na střeše třebíčské nemocnice nikdy nebude. Nemocnice Třebíč je přitom jediná nemocnice v kraji Vysočina, která heliport přímo ve svém areálu aktuálně nemá k dispozici. Pacienty musejí překládat do sanitek a vozit do 2 kilometry vzdáleného areálu hasičů.