Výrobci drahých hodinek se potýkají se zvýšenou poptávkou, navýšit výrobu bez ztráty kvality nemohou, píše deník E15. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Část kandidatur měla podporu více zemí. Například o zapsání tradičního způsobu přípravy a konzumace kuskusu usilovaly Alžírsko, Maroko, Mauritánie a Tunisko.
Swatch je největším výrobcem hodinek na světě. Firma je známá hlavně díky hodinkám stejného názvu, patří jí však i značky Longines, Tissot, Omega či Breguet.
Hodinek Prim se v Novém Městě nad Metují vyrobilo do konce 80. let kolem 15 milionů a na trhu jsou k dostání dodnes. Produkují je ale dvě firmy, které se roku 2001 přou o používání ochranné známky.
Fascinující svět tikajících strojů a mechanického umění schovaný v jednom ze starých domů na Rue Verdaine, to je zprvu nenápadná M.A.D. Gallery v Ženevě.
Na speciálních hodinkách si nevidomí budou moct přečíst i knihu. Jihokorejští vědci je vyvinuli tak, aby zobrazovaly texty v Braillově písmu. Hodinky vypadají obyčejně, místo ciferníku mají ale 24 teček. Ty dokážou vystoupit nad povrch displeje a vytvořit jednotlivé trojrozměrné znaky.
Dodavatelé i prodejci švýcarských hodinek už mění ceny kvůli silnému franku. Podle zjištění Českého rozhlasu můžou distributoři a obchodníci zdražit některé značky o 20 procent. Za nové ceny budou prodávat hodinky během několika dní.
Příběh malého syrského chlapce z vybombardovaného Homsu zaujal i posluchače Radiožurnálu, po odvysílání příspěvku mu dokonce splnili jeho narozeninové přání. Chtěl totiž hodinky, jeho rodiče si ale nemohli dovolit mu je koupit. I díky ochotě dalších lidí nakonec desetiletý Petr svůj vytoužený dárek dostal.
Tři rusky mluvící lupiči přepadli luxusní obchod s hodinkami v pražské Pařížské ulici. Spoutali prodavače a ukradli pět kusů hodinek v hodnotě několika milionů korun. Prodavač po útoku skončil v nemocnici.
Americká společnost Apple chce vstoupit do oboru technologií zaměřených na zdraví. Podle mnohých to vypadá, že chytré hodinky by možná mohly umět předvídat infarkt.
Neznámí lupiči přepadli v podvečer prodejnu s luxusními hodinkami v centru Prahy. Jde o obchod Bechyně ve Štěpánské ulici. Škoda dosahuje téměř 7 milionů korun.
Jedním z hlavních lákadel letošního ročníku veletrhu zábavní a spotřební elektroniky v Berlíně jsou takzvané chytré náramkové hodinky. Několik prototypů už na trhu existuje. Dnes tento výrobek představila také jihokorejská společnost Samsung.
V době krize hledají lidé způsob, do čeho uložit své úspory, aby o ně nepřišli. Strach z inflace, která znehodnocuje naspořené peníze, je v našich myslích stále přítomný. Spolehlivými investicemi jsou zlato, platina nebo diamanty. Poslední dobou je také stále větší hit investovat do hodinek. Místo zlata tak plní trezory zvláštní a výjimečné chronometry.
I přes propad prodejů v Asii mají výrobci švýcarských hodinek stále dost zákazníků a zajímavé prodeje. Největší zájem je o švýcarské hodinky zlaté a ocelové.
Švýcaři letos očekávají rekordní tržby v oblasti náramkových hodinek. Tato zpráva odstartovala také největší evropský hodinářský veletrh, který každoročně probíhá v Basileji ve Švýcarsku. Akce bude trvat ještě šest dní a představí se na něm téměř 1900 vystavovatelů ze 45 zemí.
Síla stylu Cartier na Pražském hradě, tak se jmenuje jedinečná výstava, která začíná v hradní Jízdárně. Soustřeďuje 360 luxusních šperků, hodinek a dalších uměleckých předmětů značky Cartier, která má více než stošedesátiletou tradici.