Dalším chystaným opatřením je možnost postihu za kartel i pro fyzické osoby, ne jen pro podniky. Tyto osoby by mohly dostat pokutu za kartelové dohody nebo i zákaz činnosti ve statutárních orgánech.
Společnost Electrolux je součástí stejnojmenné švédské skupiny a působí zejména na trhu s velkými a malými domácími spotřebiči. V některých segmentech ovládá v Česku velkou část trhu.
Mlsna tak dal za pravdu argumentům z rozkladu dopravního podniku, který se bránil, že zmiňované námitky jsou účelové a na mnohamiliardovou soutěž neměly žádný vliv.
Meta podle tureckých úřadů omezovala konkurenci tím, že slučovala údaje shromážděné prostřednictvím Facebooku, Instagramu a WhatsAppu. Vedení Meta Platforms to ale odmítá.
„České dráhy a ÖBB se zapojily do kolektivního bojkotu s cílem udržet si své postavení na trhu a bránit expanzi RegioJetu jak v Česku, tak na železniční trase mezi Prahou a Vídní,“ uvedla komise.
„Pokud společnost Apple neupraví nepřiměřené podmínky do dvou měsíců, bude muset zaplatit penále pět milionů eur týdně až do maximální výše 50 milionů eur,“ uvádí nizozemský antimonopolní úřad.
Federální obchodní komise uvedla, že bude usilovat o soudní opatření, které by mohlo zahrnovat požadavek, aby Facebook prodal aplikace Instagram a WhatsApp, informovala agentura Reuters.
Amazon podle komise neoprávněně využívá data obchodníků, čímž získává nespravedlivou konkurenční výhodu. Pokud Brusel během řízení nezmění názor, může firmě vyměřit vysokou pokutu.
Úřad pro kybernetickou bezpečnost varoval před užíváním infrastruktury činských společností Huawei a ZTE nedlouho před vánočními svátky, a to kvůli bezpečnostním rizikům.
Evropská komise potrestala americkou firmu Google za zneužití dominantního postavení na trhu. Komentátoři mnoha deníků rozhodnutí vítají, jiným ale čelní střet s americkou firmou dělá starosti.
Krajský soud v Brně dnes projedná pokutu 240 milionů korun, kterou RWE dostala od Úřadu pro hospodářskou soutěž. Společnost podle antimonopolního úřadu porušila pravidla tím, že stanovila odlišné podmínky dodávek plynu pro firmy ze své skupiny a pro ostatní odběratele.
Americký výrobce letadel Boeing dostal od státu dotace, které porušují pravidla férové soutěže, v celkové výši 5,3 miliardy dolarů. Potvrdila to Světová obchodní organizace (WTO). Ukončila tak sedm let trvající spor Boeingu a EADS, tedy výrobcem Airbusu.
Podle letecké společnosti Travel Service dojde vytvořením Českého aeroholdingu k narušení hospodářské soutěže. Firma považuje rozhodnutí vlády za velmi nestandardní, nevytváří údajně rovné podmínky na trhu pro všechny a jeho jediným cílem je podle vyjádření mluvčí Vlaďky Dufkové zachránit tonoucí ČSA.