Přesně před 80 lety musely opustit své domovy desetitisíce lidí z Neveklovska a Sedlčanska. Jejich domovy se staly majetkem německé říše. Po válce se mnozí vystěhovalci už neměli kam vrátit.
Policista v lednu 2017 při službě na lince 158 neposlal pomoc tonoucímu muži do Hradištka jižně od Prahy, ale do stejnojmenné, desítky kilometrů vzdálené obce na Nymbursku. Pomoc tak dorazila pozdě.
V lednu 2017 poslal policista pomoc k topícímu se muži, spletl ale stejnojmenné obce. Záchrana k muži dorazila pozdě – půl hodiny po telefonátu na tísňovou linku.
Vyšetřovatel musí znovu otevřít případ chybujícího policisty z linky 158, který poslal pomoc tonoucímu o desítky kilometrů jinam, než bylo potřeba. Muže se nepodařilo zachránit.
Hradištko u Štěchovic ||Ondřej Golis|Zprávy z domova|Původní zpráva
Jeden z nejdelších restitučních sporů v Česku definitivně skončil. Po 24 letech uzavřely smír obec Hradištko a Královská kanonie premonstrátů. Domluvily se na výměně pozemků a ukončení soudů.
Mohli mít zámek a řadu pozemků v centru obce, o které se soudí skoro čtvrt století. To všechno výměnou za pět hektarů orné půdy. Všechny dohody ale zastupitelé Hradištka pod Medníkem smetli ze stolu.
Královská kanonie premonstrátů se rozhodla ukončit letitý spor o stamilionový církevní majetek v Hradištku nedaleko Prahy. Stáhla žalobu a směřuje k vyrovnání.
Na území protektorátu Čechy a Morava byly desítky koncentračních táborů. O některých se ale na rozdíl od Terezína téměř nic neví. Nacisté v nich internovali především odbojáře ze západní Evropy a mnoho zajatců tam zemřelo. Na 500 vězňů prošlo například táborem v Hradištku jižně od Prahy, což byla pobočka německého koncentračního tábora Flossenbürg.
Rozsáhlé depozitáře Národního filmového archivu se přestěhují. Podmínky v novém archivu v Hradištku u Prahy mají přirozené rozklady filmových materiálů zpomalit, nebo dokonce úplně zastavit.