„Vlastník říká, že bude 2600 zaměstnanců držet jako rukojmí, aby chodili do práce, a dopředu jim říká, že jim nebude platit mzdu,“ tvrdí pro Radiožurnál předseda odborů Liberty Petr Slanina.
Do práce v huti chodí celou dobu jen lidé, kteří pracují na nezbytné údržbě nebo udržují v takzvaném teplém útlumu koksovnu. Celkem jde asi o 400 lidí.
„Společnost se v lednu chystá zahájit proces znovuzprovoznění vysoké pece číslo 3. V následujících měsících pak zvýší výrobu v souladu s očekávaným oživením evropského trhu s ocelí,“ uvedla Liberty.
Společnost uvedla, že povolenky prodala za tržní hodnotu s okamžitým ziskem 260 milionů korun. Premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl, že vláda bude spolu s odbory kontrolovat využití získaných peněz.
Podle premiéra je škoda, že ArcelorMittal prodává ostravskou huť spolu s dalšími ocelárnami. Kdyby ji prodával samostatně, stát by se o podnik ucházel.
Neznámá firma s virtuální kanceláří v Praze včas nezaplatila přes 250 milionů korun za dražbu hutě Poldi, na řadě je tak exekutorská dražba s tvrdšími podmínkami proti maření prodeje.
Nadnárodní ocelářská společnost ArcelorMittal chce prodat své ostravské hutě. Zástupci firmy už jednali s českým ministerstvem průmyslu a taky s odbory.
Začalo to podpisem zakládací listiny přesně 9. prosince 1828. Od tohoto okamžiku se město Ostrava mění před očima, protože vzniká první zařízení na úpravu surového železa. To se pak rozrůstá na Rudolfovu huť a později na Vítkovické železárny. Dnes je tedy Ostrava už 185 let hutním městem.
Kladno se chystá na největší kulturně společenskou akci letošního roku. První zářijový víkend bude totiž hostit setkání hornických a hutnických měst, které se tu koná vůbec poprvé. Akce má název Kladenské fedrování a bude spojená i se Dny města.
Před majiteli ostravské ocelárny Evraz je další problém. Už v září by mělo být postaveno speciální zařízení, které dokáže zachytávat malé částice prachu. Jenže není a firma žádá kraj o další výjimku.
Na severu Moravy by se v budoucnu mohlo zlepšit ovzduší. Největší hutní komplex v Česku a zároveň největší znečišťovatel na Ostravsku ArcelorMittal investuje zhruba miliardu korun do nové technologie, díky níž klesne množství oxidů dusíků v okolí o stovky tun.
Noční požár rozvodné skříně a chladicího okruhu vyřadil z provozu vysokou pec v Kovohutích Rokycany. Nikdo se nezranil, zaměstnanci stačili včas odejít. Škody se odhadují na deset milionů korun.
Hutní firma ArcelorMittal Ostrava musí do roka snížit hlučnost, aby neobtěžovala okolí. Ostravský okresní soud tak rozhodl tříletý spor s jedním z obyvatel města. Rozsudek zatím není pravomocný.
Plzeňské ocelárny Pilsen Steel zachraňuje miliardář Karel Komárek. Jeho investiční skupina KKCG podepsala dnes s ocelárnami, které jsou už dva týdny v úpadku, úvěrovou smlouvu. Komárkova skupina se tak zavázala, že dá čtvrt miliardy na rozjezd firmy, která kvůli dluhům od června nevyráběla. Pracovní místa slíbila zachovat.
Zhruba 900 zaměstnanců plzeňských hutí a kováren Pilsen Steel zůstává od pátku doma. Firma, kterou ovládá Rus Igor Šamis, nemá peníze na energie a materiál.
Hutní společnost ArcelorMittal Ostrava dnes uvede do provozu vysokou pec, která prošla kompletní opravou. Proces takzvaného zafoukání je zcela mimořádný, protože toto zařízení na výrobu surového železa nesmí vyhasnout mnoho let. Současně začne ostravská huť postupně sfoukávat jinou pec, kterou oprava teprve čeká.
Ostravští hutníci dnes mají poslední možnost, aby vyměnili svou výpověď za odchodné v řádu statisíců korun. Společnost ArcelorMittal Ostrava ukončí příjem žádostí o dobrovolné ukončení pracovního poměru. Celkem se takto chce zbavit 600 zaměstnanců, které nepotřebuje hlavně kvůli složité situaci na ocelářském trhu.
Málo volných míst a čím dál více lidí na úřadu práce. Tak vypadá konec roku v Moravskoslezském kraji. Pracovní trh v této části republiky ovlivňuje především průmysl. A právě ten jasně ukazuje, že dobře asi nebude. Příkladem je strach o práci u jednoho z největších zaměstnavatelů - společnosti ArcelorMittal Ostrava.
Hutní společnost ArcelorMittal Ostrava čeká další velká vlna propouštění. Odejít má zhruba 600 zaměstnanců, tedy každý desátý. Snižování stavu se bude týkat všech závodů včetně dvou dceřiných firem.
Ambiciózní doktorand Petr Faruzel přišel na to, jak jednoduše využít elektromagnetického záření pro recyklaci materiálů a odpadů. Především těch, které vznikají při výrobě železa a oceli. Mladý vysokoškolák, který patří mezi nejlepší studenty na Katedře metalurgie Vysoké školy báňské - Technické univerzity v Ostravě, chce teď se svým nápadem uspět v soutěži Chytrá řešení pro životní prostředí.
Ocelárna Evraz Vítkovice Steel opět vyrábí na plný výkon. Několikaměsíční odstávku způsobil v létě spor s ArcelorMittal Ostrava o dodávky surového železa. Obě firmy se pak dohodly a podepsaly smlouvu, která zaručuje přísun tekutého železa do konce příštího roku.
Hutím po celém světě se blýská na lepší časy. Naznačují to alespoň výsledky za první pololetí. Podle nich se celosvětová produkce oceli díky rostoucí průmyslové výrobě meziročně zvýšila o 28 procent na 706 milionů tun.
V Ostravě hrozí kompletní uzavření ocelárny společnosti Evraz Vítkovice Steel. Kvůli obchodním sporům s hutní firmou ArcelorMittal Ostrava by tak o práci mohly přijít stovky lidí. Dnes to potvrdili zástupci skupiny Evraz.