Ve Francii vyvíjí superrychlostní trať, ve které by vozy měly převážet cestující rychlostí až 1200 kilometrů v hodině. Hyperloop Transport Technologies přivezla první díly zkušební tratě do Toulouse.
Pokud nechceme, aby za pár let všichni obyvatelé České republiky žili jen v největších městech, musíme pro to něco udělat. V rozhovoru s Lucií Výbornou to zdůrazňuje dopravní expert Jiří Pohl.
Ve Spojených státech dnes budou experti zkoušet nový systém superrychlé dopravy Hyperloop, díky kterému by lidé mohli cestovat rychlostí až 1300 kilometrů za hodinu.
Na projektu superrychlého vlaku Hyperloop v Kalifornii se bude podílet i evropská železnice. Do vývoje vlaku, který by se tunelem proháněl rychlostí přes 1000 kilometrů v hodině, začala investovat francouzská státní železniční společnost SNCF. Na projekt rychlovlaku se zatím sbírají peníze. Vstup národního železničního dopravce do mezinárodního konsorcia investorů oznámila francouzská televize BFM.
Z Bratislavy do Vídně jen za několik málo minut. Utopie by se mohla stát skutečností. Slovensko totiž navštívil šéf kalifornské firmy Hyperloop Transportation Technologies, která se chystá realizovat projekt takzvané potrubní dráhy pro lidi. Ta by měla dopravovat pasažéry rychlostí přes tisíc kilometrů za hodinu.