Kristi Noemová byla dosud brána jako jeden z politiků, které by si mohl exprezident Donald Trump vybrat jako svého viceprezidentského kandidáta pro listopadové volby.
Americké ministerstvo vnitra vynaloží miliony dolarů na obnovu stád bizonů ve volné přírodě. Hlavní roli ve zvýšení počtu největších savců Severní Ameriky mají sehrát kmeny původních obyvatel.
Domorodý muž žil 26 let v amazonském pralese v naprosté izolaci. Jeho tělo bylo nalezeno v hamace před slaměnou chatrčí. Muž smrt zřejmě očekával, než ulehl, pokryl své tělo peřím papoušků Ara.
Bičování, fackování, dětská práce i sexuální zneužívání a nejméně pět set potvrzených mrtvých dětí. Takové jsou závěry první části vyšetřování, jak fungovaly internátní školy pro domorodé Američany.
Fotbalisté Washingtonu budou odteď hrát jako Commanders (Velitelé). Odkazuje to k nejvyššímu armádnímu velení, které právě ve Washingtonu sídlí. A nahrazuje původní logo s indiánem a název Redskins.
Nejprve odstranění maskota „Big Chief“ před dvěma lety, teď výměna indiánského náčelníka za keltského bojovníka z kmene Dumnonů, jejichž hlavním městem byl v době železné právě Exeter.
Násilným vzdělávacím systémem, který měl vést k asimilaci indiánů a dalších menšin do kanadské společnosti, dohromady prošlo asi 150 tisíc dětí. Více než 4000 z nich v internátech zemřelo.
Rozsudek nad McGirtem, který za znásilnění čtyřleté dívky dostal stovky let vězení, čtvrteční rozhodnutí nejvyššího soudu zneplatnilo. Bude se muset z činu znovu zodpovídat před federálním soudem.
Na starých i novějších hliněných fajfkách vědci ověřili, že si indiáni oblíbili škumpu – pestrobarevný keř s červenými peckovicemi, známý už i z evropských parků.
Během své cesty Amerikou z jednoho klimatického summitu na druhý navštívila švédská aktivistka Greta Thunbergová tento týden také indiánskou rezervaci Standing Rock v Severní Dakotě.
Washington Redskins v NFL, baseballisti Cleveland Indians nebo Chicago Blackhawks v NHL. To jsou příklady stovek týmů v USA, které mají v názvu nebo coby maskota symboly domorodých Američanů.
Elizabeth Azzuzová z kmene Juroků žije v lesích severní Kalifornie v domě bez elektřiny. Pěstuje si jídlo i léčivé byliny na zahrádce, a kdyby bylo potřeba, i jelena by prý svedla ulovit.
Jaké to je, když vás od příbuzných nebo vlastní studny odděluje ostře hlídaná mezinárodní hranice? Pro indiánský kmen Tohono O'odham každodenní realita.
Onen padesátník je poslední známý žijící příslušník izolovaného amazonského kmene. Vládní agentura pro zájmy indiánů a jejich kulturu o existenci muže ví už léta.
Rodná řeč představuje jedno z nejtěsnějších pojítek se světem kolem nás. Jaké to je, když se naruší, ukazuje příběh posledního člena kmene Tauširů. Jen v Peru už zmizelo 37 různých indiánských jazyků.
Skoro padesát motocyklů legendární americké značky Indian dnes zaplavilo Loretánské náměstí na pražských Hradčanech. Účastníci třináctého ročníku srazu sběratelů těchto historických strojů přijeli z celé České republiky, ale také z Polska, Nizozemska nebo Německa.