„Stěžovatelé zcela v duchu komunistické propagandistické doktríny podřídili pravdu ideologickým účelům, a to s cílem šíření sympatií k bývalému Sovětskému svazu,“ stojí v usnesení.
Po vynesení pravomocného verdiktu u odvolacího soudu Skála uvedl, že cítí obrovskou hořkost a že je „uložení trestu za projevení svobody slova velkým precedentem pro celou republiku“.
Skála, Václavík a Kapal zpochybňovali v diskusi zveřejněné v létě 2020 to, že katyňský masakr spáchali Sověti. Svobodné rádio musí výrok odsuzujícího rozsudku zveřejnit na internetu.
Osobnosti antisystémového hnutí se generují z prostředí sociálních sítí, soupeří mezi sebou, nebo naopak uzavírají krátkodobá spojenectví, píše ministerstvo vnitra ve zprávě o extremismu.
Kapal v pořadu uvedl, že „všechno je trošičku jinak, než se nám snaží v současné době namluvit“. Skála řekl, že na vytváření nacistické legendy o NKVD od počátku spolupracovala exilová polská vláda.
Organizátorem akce byl Ladislav Vrabel, který už podobné demonstrace uspořádal. V odpověď na protest se před Národním muzeem shromáždily desítky lidí, aby naopak vyjádřily své sympatie Ukrajině.
V seznamu pokutovaných na stránkách dohledového úřadu se však Fischer dosud neobjevil. Šéf úřadu František Sivera to pro iROZHLAS.cz vysvětlil tím, že došlo k „technickým problémům“.
Obžaloba tvrdí, že obžalovaní v diskusi zveřejněné na kanálu YouTube zpochybňovali to, že katyňský masakr spáchali Sověti. Všichni tři muži odmítli obvinění, že popírali válečný zločin.
Lhůta pro nominaci skončí v úterý 8. listopadu v 16 hodin. Do pondělního poledne podle ředitele ministerského odboru voleb Tomáše Jírovce přihlášku podalo 14 kandidátů.
Na Václavském náměstí v Praze se sešli lidé na protivládní demonstraci. Na místo ale dorazili i odpůrci této demonstrace, a to na vlastní antidemonstraci.
Dostatek podpisů podle zjištění iROZHLAS.cz deklaruje J. Bašta, V. Boštík, T. Březina, K. Diviš, P. Fischer, J. Kotáb, D. Nerudová, P. Pavel, D. Rohanová, A. Vitásková a T. Zima.
Předseda KSČM Filip odmítl možnost mimořádného sjezdu strany. Ani na ústředním výboru strany nehodlá požádat o důvěru, jak to má v úmyslu vicepremiér a předseda ČSSD Hamáček.
Tristní výsledky Komunistické strany Čech a Moravy v obecních a senátních volbách, které jen potvrdily dlouhodobý sestupný trend, rozpoutaly mezi předními politiky strany ostrý konflikt.
Českou delegaci překvapily změny na Krymu, tak popisuje návštěvu českých politiků na Krymu ruský vládní list Rossijskaja Gazeta. Zdůraznil, že čeští politici považují Krym za součást ruského území.
Senátor Kohlíček řekl, že chce o návštěvě sepsat zprávu, „aby prostí Češi poznali, že na Krymu žijí překrásní lidé, že se jejich život mění k lepšímu“.
V Nymburku v sobotu ráno začal sjezd KSČM. Jedním z nejdůležitějších bodů na programu je volba předsedy strany. Podle místopředsedy Dolejše jsou favorité Filip, Konečná a Skála.
Poslanci by na středeční mimořádné schůzi měli rozhodovat o odvolání místopředsedy sněmovny Tomia Okamury z SPD. Důvodem jsou jeho výroky o koncentračním táboře pro Romy v Letech u Písku.