Brodský, Brousek, Brzobohatý – tři B označují jména herců, kteří v rozhlase ztvárnili velké královské role. Ve čtvrtém díle seriálu Českého rozhlasu vzpomíná syn Radoslava Brzobohatého na svého otce.
Co rozhlasový král, to herecká legenda. Radiožurnál připravil nový seriál o hercích, kteří před mikrofonem ztvárnili role králů. Slabost pro rádio měli Josef Kemr, Rudolf Hrušínský i Jaroslav Marvan.
Jaká princezna je ta nejkrásnější? Rozhlasoví tvůrci v tom mají jasno – nejkrásnější je právě ta rozhlasová. Každý si ji totiž může představit tak, jak on sám chce.
V listopadu 1989 se stal v tehdejším Československém rozhlasu mluvčím Občanského fóra a patřil mezi klíčové aktéry, kteří během sametové revoluce zbavovali rozhlas jeho komunistického vedení.
Já vzpomínám na to hezké, co jsme prožívali, a za to ti moc moc děkuju. I za tvé přání, rád ho přijímám,“ poděkoval za přání český rozhlasový pohádkář Karel Weinlich.
Rozhlas, jedno z nejmocnějších médií v zemi, ovládali v revolučních dnech komunisté. Příznivci Občanského fóra ale nabírali na síle. Souboje uvnitř rozhlasu přibližují dosud nezveřejněné videozáznamy.
Na rozhlasových chodbách se reportérka a dnes editorka Lucie Weissová a rozhlasový režisér Karel Weinlich potkávají už desítky let. Teď je kromě práce spojuje také kniha. Jmenuje se Karel Weinlich - Pokus o životopis a právě ji vydává Radioservis. Lucie Weissová v ní zachytila dlouhý a bohatý život svého kolegy, a to nejen profesní, ale i osobní.