„Letadlo bylo řízením letového provozu Ruské federace směřováno do Aktau, což smysl nedává, protože je to na východ a je to do Kazachstánu,“ popisuje Mikulecký.
Ruská protivzdušná obrana během noci sestřelila nad Kurskem několik ukrajinských dronů, uvedl v pátek na sociální síti Roman Starovojt, gubernátor Kurské oblasti, která hraničí s Ukrajinou.
Vývoz kazachstánské ropy představuje více než jedno procento světových dodávek čili okolo 1,4 milionu barelů za den. Po 20 let se přepravovala ropovodem CPC do Novorossijsku a na světový trh.
Část Ukrajiny zůstává po pondělních ruských raketových útocích bez elektřiny. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj řekl, že ruské útoky nemohou Ukrajinu zastrašit.
„Na našich mořských plošinách nebyla žádná havárie, Všechny nadále pracují,“ sdělil Ibragim Achmedov z ázerbájdžánské státní energetické společnosti SOCAR, jehož citovala ruská tisková agentura TASS.
Některá zvířata byla bez kůže a téměř na všech byly patrné stopy po rybářských sítích. Tuleni přitom figurují na červeném seznamu ohrožených druhů Mezinárodního svazu ochrany přírody.
Do manévrů se podle agentury TASS zapojí téměř 13 000 vojáků z Ruska, ale také tisíce příslušníků ruské národní gardy nebo vojáci z Arménie, Barmy, Běloruska, Číny, Íránu a Pákistánu.
„Vyčerpání je veliké. Za poslední tři dny jsem spal tak čtyři nebo pět hodin,“ popsal cestou taxíkem na Mezinárodní letiště Imáma Chomejního v Teheránu šéf tatrovácké posádky Marek Havlíček.
Moskva||Ivana Milenkovičová|Zprávy ze světa|Od stálého zpravodaje
Ruský prezident Vladimir Putin dal zelenou zahájení těžby na novém ropném poli v Kaspickém moři. Pole Filanovskij, které provozuje společnost Lukoil, je už druhým velkým ropným polem, které v Rusku za poslední týden získalo povolení k zahájení těžby a čtvrtým od začátku roku. To vyvolává otázky, jak moc vážně to Rusko myslí se slibem, že se připojí ke snaze Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) omezit těžbu, uvedla agentura Reuters.
Ruské válečné námořnictvo nemíní opustit Kaspické moře, odkud odpaluje rakety na pozice takzvaného Islámského státu v Sýrii. Prezident Vladimir Putin k tomu získal souhlas Íránu, ale další země kaspické oblasti, Turkmenistán a Kazachstán, jsou znepokojeny.