Ukrajinská armáda v otázce nasazení této minuce dlouho neváhala. „Je to pozitivní věc. Pomáhá nám zvýšit ruské ztráty na životech i vybavení,“ řekl poradce prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak.
Zastánci poskytnutí kazetové munice poukazují, že může pomoci „odminovat“ zamořený prostor od neexplodovaných ruských zbraní a bomb. Podle odpůrců ale kvůli nevybuchlým částem problém naopak umocní.
Nově vzniklá společná rada zemí NATO a Ukrajiny bude ve středu jednat na žádost Kyjeva o obilné dohodě. Ta měla původně umožnit vývoz ukrajinských zemědělských komodit přes Černé moře.
Jeden z ukrajinských představitelů řekl americkému deníku The Washington Post, že armáda munici nasadila, aby rozbila zákopy, které brzdí ukrajinské jednotky snažící se získat zpět okupované území.
Generál Oleksandr Syrskyj v rozhovoru pro BBC dále uvedl, že protiofenzíva nepostupuje tak rychle, jak by chtěl, protože ruský protivník vytvořil rozsáhlá minová pole a dobře se opevnil.
Jak Rusko, tak Ukrajina už kazetovou munici během současné války použily, tvrdí organizace Human Rights Watch. Dodávky munice na Ukrajinu přesto Moskva ostře zkritizovala.