„Zemřel v USA, kde žijí jeho rodinní příslušníci, ale srdcem byl stále u nás v Česku. Pavle, velký dík za vše, co jsi pro tento národ udělal,“ napsal na facebooku žurnalistův přítel Lubomír Sazovský.
Loupež se odehrála na dálničním odpočívadle v Německu a podle Butaly ji provedla dobře organizovaná skupina. Uloupené komponenty jsou klíčové pro stavbu téměř 10 000 kol.
„Zaujal mě příběh člověka, který se narodil v malinkém baráčku v Kopřivnici s osmi sourozenci. Aniž by měl zvláštní předpoklady, stal se nejlepším sportovcem světa,“ řekl Ondříček v Karlových Varech.
Technologii vyvinula firma FUTTEC společně s Ústavem chemických procesů Akademie věd a VUT Brno. Funguje na bázi mikrovlnného ohřevu asfaltu. Při opravě nevznikají žádné spáry.
Pracovat se bude postupně, takže průchod centrem bude volný. Stejně tomu má být i v dalších dvou letech, kdy začne vznikat samotná nová tvář kopřivnického centra.
Spořit elektrickou energii, papíry a barvy při tisku, třídit a kompostovat odpad, nejezdit po městě v autech. I tak se snaží kopřivnická radnice na novojičínsku maximálně šetřit životní prostředí. Malými kroky se tak postupně snaží dosáhnout šetrnějšího provozu úřadu.
VIDEO UVNITŘ. Hasiči po 11 hodinách dostali pod kontrolu požár průmyslové haly v Kopřivnici. Zasahovalo tam 30 jednotek jak z Jičína, tak z Ostravy nebo Frýdku-Místku, většina z nich už místo opouští. Škodu odhadují až na 100 milionů korun. Statik teď rozhodne, které části průmyslové budovy bude muset těžká technika strhnout. Při požáru se totiž propadla střecha. Hořet začalo v sobotu kolem osmé hodiny večer. Hasiči zatím nevědí proč.
Jak co nejlépe ochránit obyvatele před bleskovými povodněmi nebo jak snížit přehřívání měst v létě. To jsou problémy, kterými se na radnicích zhruba dvaceti českých měst začínají úředníci věnovat skutečně systematicky. Připravují tam přesný postup, jak upravit třeba velká parkoviště nebo vodní toky, aby extrémy počasí napáchaly co nejmenší škody.
Škodu za padesát milionů korun způsobil nedělní velký požár obchodního komplexu v Kopřivnici na Novojičínsku. Hasiči a policisté teď procházejí spáleniště a pátrají po příčinách ohně. Budovu si prohlédne také statik.
Hasiči už dostali pod kontrolu rozsáhlý požár obchodního centra v Kopřivnici na Novojičínsku. Hasičské jednotky teď požár dohašují. Na místě budou zřejmě až do rána. V nákupním středisku ve Štefánikově ulici začal v neděli odpoledne hořet odpad uložený ve skladu. Později se oheň rozšířil i do obchodů. Při požáru se tři lidé lehce zranili. Příčinu požáru hasiči a policisté vyšetřují.
Moravskoslezský kraj a automobilka Tatra v Kopřivnici plánují vznik nového Technického muzea automobilů slavné značky. Jedno z nejnavštěvovanějších míst v zemi by se přemístilo do areálu firmy. Projekt za 120 milionů korun ale vyvolal nelibost na kopřivnické radnici. Tvrdí, že k němu nebyla přizvána.
Lašská brána do Beskyd - Štramberk na Novojičínsku - zrušil svou městskou policii. Se sousední Kopřivnicí se dohodl na tom, že jim se zabezpečením oblíbené turistické lokality pomůže. Dva strážníci ve Štramberku totiž na město nestačí a ani větší hlídka by tam nemohla nabízet nepřetržité služby. Od jara tak Štramberk bude spadat do rajónu kopřivnických strážníků.
Investice za stovky milionů korun chystá kopřivnická Tatra a zároveň plánuje, že v příštím roce zvýší výrobu. Automobilce se podle managementu znovu daří získávat velké zakázky. Tatra přitom před lety skončila kvůli dluhům v konkurzu a současní majitelé ji získali v roce 2013 v dražbě.
Větší města u nás bojují s nevzhlednými provizorními příbytky bezdomovců a narkomanů. Například v Kopřivnici v centru města pod mostem vyhloubili a zabydleli vlastní zemljanku. Tamní radnice dnes na místo posílá technické služby a policisty, aby ji vyklidili.
Vysoké teploty dolehly i na úředníky. Otevírací dobu omezily třeba radnice na Novojičínsku, rtuť teploměru se v některých kancelářích vyšplhala až na 35 stupňů. Kvůli tropickým teplotám odchází i technika, jako se to stalo například v Kopřivnici.
Nejpozději hodinu po půlnoci prázdný lokál a noční klid až do šesti do rána. Nová pravidla začnou od 1. ledna platit pro provozovatele nočních barů, restaurací a nonstop provozoven v centru Kopřivnice. Zkrácením otevírací doby chce radnice zabránit hluku a nepořádku. Výjimečně delší provoz vyhláška povolí například v pátek nebo při pořádání koncertů.
Kopřivnice nechala zakonzervovat podzemní skládku nebezpečného odpadu na okraji města. Sanace kalů obsahujících ropné látky i těžké kovy vyšla na 32 milionů korun.
V Kopřivnici bude v podvečer státního svátku živo. Za doprovodu bubeníků městem projde lampionový průvod, který se zastaví před opravenou základní školou dr. Milady Horákové. Právě na její novou fasádu se totiž přestěhovala pamětní deska obětem komunismu.
Samostatně nebo s městem za zády? Taková otázka je na pořadu dne v kopřivnické části Lubina. Obyvatelé tam ve veřejném referendu rozhodnou, zda se odtrhnou od Kopřivnice, a stanou se tak samostatnou obcí. Jak zjistila Jana Jeckelová, jestli si v dohledné době bude muset více než 1300 Lubinských změnit doklady, bude jasné už dnes večer.
Městský soud v Brně zprostil bývalého ředitele automobilky Tatra Kopřivnice Ronalda Adamse obžaloby z korupce. Hrozilo mu 5 let vězení. Podle obžaloby měl v roce 2009 na veletrhu Idet nabídnout úplatek někdejšímu náměstkovi ministryně obrany Martinu Bartákovi. Mluvil s ním prý o tom, že má firemní speciální fond s 20 miliony korun na zajištění navýšení státní zakázky na výrobu tatrovek.
Kopřivnice prodává historickou budovu u nádraží. Pětatřicet let v ní sídlilo kopřivnické loutkové divadlo Rolnička, které se nedávno muselo přestěhovat do provizoria v kulturním domě. Vila v posledních letech výrazně zchátrala, má špatnou střechu a dovnitř zatéká.
Stěhování historických vozů kopřivnického Technického Muzea Tatra do nového depozitáře se stále odkládá. Státní správa hmotných rezerv přitom nevyužitou skladovou budovu v areálu Tatry převedla do vlastnictví města už loni. Na převodní smlouvě ale doteď chybí schvalující podpis ministerstva financí.