Přerovský okresní soud potrestal bývalého strážníka z Lipníku nad Bečvou. Udělil mu tříletý trest s podmíněným odkladem na 3,5 roku za loňský nevybíravý zákrok proti ležícímu opilému muži.
Incident se stal v sobotu 11. února. Dvojice příslušníků městské policie tehdy zasahovala u opilého ležícího čtyřiapadesátiletého muže, jeden z nich do něj při tom kopal a šlapal mu po hlavě.
Manžele již soudy za napadení pravomocně potrestaly. Stanislav Pumprla dostal 14 měsíců s podmíněným odkladem na tři roky, jeho žena Petra dostala dvanáctiměsíční trest se zkušební dobou na dva roky.
V místech, kde se rybáři standardně brodí při lovu ryb nebo se tam chodí během letních měsíců široká veřejnost koupat, je vody sotva po kotníky a nepříjemně zapáchá.
Ústavní soud zvrátil část rozhodnutí olomouckého krajského soudu. Dal tak šanci napadeným romským dětem v Lipníku nad Bečvou z roku 2019 na finanční odškodné.
První úsek rychlotratě za desítky miliard korun má do několika let propojit Prosenice a Ostravu. Například v Lipníku nad Bečvou ale nová železnice protne zahrádkářskou kolonii Ořech.
Na sociálních sítích se objevilo video jak strážník městské policie kope do muže ležícího na zemi. Ihned po incidentu se strážník odmítl podrobit testu na alkohol a dostal výpověď.
„Lež, vole. Tlamo, vole,“ nadává jeden ze strážníků muži, který leží na zádech na trávníku. A přišlápne mu hlavu k zemi, jak ukazuje zhruba půlminutový videozáznam z Lipníku nad Bečvou.
Sedmadvacetiletý Jan Sivák zachránil v srpnu své příbuzné z hořícího domu odnaproti. Přivolaly ho děti, které u okna zoufale volaly o pomoc. Mladý muž přistavil žebřík a dostal je do bezpečí.
Látky se podle nich vyskytují ve vodě historicky. Patří totiž mezi prvky, které se nedají vychytat v čističce odpadních vod. Jejich původ je ale nejasný.
Policie případ vyšetřuje pro podezření z poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. Škoda byla vyčíslena na tři miliony korun, dalších půl milionu korun zřejmě bude škoda na traktoru.
S obousměrným uzavřením D35 u Velkého Týnce na Olomoucku počítá policie až do odpoledních hodin. Kvůli odklonu přes silnici I/55 policie hlavně ve špičkách nabádá řidiče k trpělivosti.
Dopravu na dálnici D35 u Přáslavic ve směru na Lipník nad Bečvou uzavřela další nehoda. Jeden z řidičů byl zraněn. Zhruba od 20:30 je již komunikace v místě nehody průjezdná s omezením.
Prvním Čechoslovákem, který lamanšský průliv přeplaval, byl v roce 1971 František Venclovský z Lipníka nad Bečvou. Podařilo se mu to na druhý pokus v čase 15 hodin a 26 minut.
Verdikt padl letos v březnu. Server iROZHLAS.cz získal písemné znění rozsudku a zveřejňuje ho v celém znění. Hensl, který na shromáždění přehrál píseň Modlitba pro Martu, žaloval kvůli zásahu vnitro.
Zvukař Jaroslav Hensl uspěl se žalobou na ministerstvo vnitra, kterou podal poté, co proti němu na mítinku Miloše Zemana v roce 2017 zakročila policie kvůli puštění skladby Motlitba pro Martu.
Zákaz vstupu platí ve vybraných údolích v okolí Lipníka do konce května. Už teď ale lesní správce revíru Roman Palánek ví, že všechny chalarou napadené stromy do tohoto termínu vytěžit nestihnou.
Zvukař Jaroslav Hensl se hájí tím, že policie o protestu věděla předem. Další svědek zdůraznil, že píseň do prezidentova projevu vůbec nezasáhla a neměla ho vůbec narušit.
Stíhají je za tři trestné činy včetně hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. Dvojice podle policie napadla pět dětí, dvě z nich poté musely být ošetřeny v nemocnici.
Zvukař, který během mítinku při návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Lipníku nad Bečvou pouštěl Modlitbu pro Martu, se nedopustil přestupku. Rozhodla o tom přestupková komise, která případ odložila.
Policie pochybila svým postupem proti protestujícím na setkání prezidenta Miloše Zemana v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku loni v listopadu. Vyplývá to ze zprávy ombudsmanky Anny Šabatové.
Případ policejního zásahu během návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Lipníku nad Bečvou má pokračování. Zadržený zvukař Jaroslav Hensl podal žalobu na prošetření postupu policie.
Zákrok policistů v Lipníku při mítinku prezidenta Zemana byl podle policejního prezidia oprávněný. Několik policistů v civilu zde donutilo zvukaře vypnout Modlitbu pro Martu a odvezli ho na služebnu.
Bývalý disident Tomáš Hradílek ukončil pod tlakem své rodiny protestní hladovku, kterou držel kvůli tomu, aby současný prezident Miloš Zeman už podruhé nekandidoval na funkci hlavy státu.