McCallum připomněl, že po vpádu Ruska na Ukrajinu evropské země vyhostily více než 750 ruských diplomatů, z nichž drtivá většina byli špioni. To mělo dopad na fungování ruských tajných služeb.
„Jednali jsme rychle, byli vyškrtnuti ze seznamu a nebudou kandidovat ve volbách,“ řekla listu náměstkyně ministra zdravotnictví a sociální péče Maria Caulfieldová.
Dcera zdiskreditovaného politika argumentuje tím, že českoslovenští agenti působící v jeho éře v Londýně byli „profesionální lháři“, kteří měli tendenci přehánět své úspěchy při rekrutování agentů.
Evropa čelí intenzivní a neutuchající teroristické hrozbě ze strany organizace Islámský stát, která přišla o svá území na Blízkém východě, řekl v Berlíně šéf MI5 Andrew Parker.
Devět teroristických útoků zmařily v uplynulých dvanácti měsících bezpečnostní složky ve Velké Británii. Dalších pět atentátů ale Spojené království zasáhlo.
Britští vyšetřovatelé intenzivně hledají modrý kufr, který u sebe před útokem měl atentátník z Manchesteru. Veřejnost varují, aby se zavazadlem nemanipulovala. Může být totiž nebezpečné.
Šesti teroristickým útokům na území Spojeného království zabránila v posledním roce zpravodajská služba MI5. Potvrdil to šéf britské kontrarozvědky Andrew Parker. Podle listu Guardian jsou za úspěchy v boji proti terorismu i placení muslimští informátoři.
S vážným varováním přišel šéf britské zpravodajské služby MI5 Andrew Parker. V prvním veřejném vystoupení od nástupu do funkce prohlásil, že tisíce islamistických radikálů v Británii považují zdejší občany za legitimní terč útoků.
Sledování libyjských uprchlíků britskou bezpečností službou MI5 podle britského Guardianu vyplývá z dokumentů, které byly nalezeny v Libyi. Informace o uprchlících MI5 poskytovala režimu Muammara Kaddáfího a navíc také spolupracovala s libyjskými agenty. Představitelé Blairovy a Brownovy administrativy, která vládla v době, kdy měla existovat spolupráce, spojení odmítli.