Právníci napsali dceřiným firmám Applu ve Francii a požádali o odpověď do tří týdnů. I po čtyřech týdnech však „technologický gigant mlčí a na otázky neodpověděl a ani nepotvrdil jejich přijetí“.
Mezinárodní komise ve Stockholmu uznala objev dosud neznámého minerálu českému geologovi Pavlu Škáchovi. Podle místa nálezu dostal nerost jméno Příbramit. Minerál našel geolog v roce 2007 na haldě v bývalém příbramském uranovém revíru.
Soukromí sběratelé vlastní často hodně unikátní exponáty. Své sbírky ale veřejnosti zpřístupní zřídka nebo vůbec. Přesně opačně se svou sbírkou naložil sběratel z Klatovska. Když před 15 lety začínal se sběrem minerálů, stačila mu jedna polička. S postupem let už ale u něj doma minerály zaplnily každé volné místo, a protože mezi nimi byly i vzácné kusy, napadlo ho, že by jeho koníček mohl přinést radost a poučení i dalším lidem. Ve Velharticích proto otevřel vlastní muzeum.
Ve velkých vedrech má člověk větší žízeň a pít by měl, jinak mu hrozí dehydratace. Pozor na pravidelný příjem tekutin musí dávat zvlášť senioři a rodiče malých dětí. Starší lidé a děti totiž pocit žízně příliš nevnímají. Doporučují se hlavně neslazené, spíše vlažné a nealkoholické nápoje. Zapomínat by se nemělo ani na doplnění minerálů.
Americká komise pro cenné papíry pracuje na legislativě, která by zkomplikovala používání vzácných minerálů ze zemí, kde zuří konflikt. Panují ale obavy, že by nešikovně sepsaná právní úprava firmy poškodila a nic neřešila.
Východně od Tahiti a na východ a na Západ od Havaje, v hloubce od 3,5 do 6 kilometrů, Japonci objevili obrovský poklad. Vzácné kovy a vzácné minerály, bez kterých se dnes neobejdou počítače a mobilní telefony. Proto je to velmi drahé zboží a strategická surovina.
Vědci popsali nový minerál krotit. Je z meteoritu a pochází z doby před více než 4,5 miliardami let, pamatuje tedy doby před vznikem Země a ostatních planet.
Čína zastavila vývoz vzácných minerálů do Japonska. Tvrdí to list The New York Times, který se odvolává na informace obchodníků. Peking tyto zprávy popírá. Vzácné minerály jsou klíčovou surovinou pro výrobu mnoha moderních technologií od vozů s hybridním pohonem po vojenské rakety. Čína v tuto chvíli ovládá přes 93 procent jejich globální produkce, v případě některých vzácných minerálů jde až o 99 procent.