U bývalého šéfa českého fotbalu Miroslava Pelty a někdejší náměstkyně ministerstva školství Simony Kratochvílové Stříž mimo jiné zkritizoval „nestandardní postup odvolacího soudu“.
Státní zástupce navrhl pro bývalého předsedu Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslava Peltu šest let vězení, pětimilionový peněžitý trest a pětiletý zákaz činnosti ve vedení korporací.
Pražský městský soud se v pondělí začal potřetí zabývat otázkou viny bývalého šéfa českého fotbalu Miroslava Pelty a někdejší náměstkyně ministerstva školství Simony Kratochvílové.
Prvoinstanční soud rozhodl, že bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta si má odpykat šest let vězení, někdejší náměstkyně ministerstva Simona Kratochvílová 6,5 roku.
Ministerstvo sportu mezi obyvateli podporu nemá. Jeho vznik nepodporuje přes 60 procent Čechů. Předseda České unie sportu Miroslav Jansta by však vznik nového resortu uvítal.
S nápadem zřídit vlastní ministerstvo přišel předseda České unie sportu Miroslav Jansta. A to v důsledku oznámených škrtů ve státní podpoře pro sportovní oblast na následující rok.
Bývalého šéfa českého fotbalu Miroslava Peltu poslal soud do vězení na šest let. Exnáměstkyni ministryně školství Simoně Kratochvílové udělil trest šest a půl roku vězení. Verdikt není pravomocný.
Jansta i tentokrát argumentoval tím, že ministryně s ním sama probírala detaily z činnosti úřadu. Na dotaz soudu však připustil, že pracovněprávní vztah neměli.
Národní sportovní agentura (NSA) stále nemůže vyplácet letošní dotace na provoz a údržbu, z nichž by sportovní kluby mohly hradit zvýšené náklady na energie.
Miloš Zeman rozdal svá poslední vyznamenání v úřadu prezidenta a dlouhá řada lidí si upřímně oddechla, že tato často velmi samolibá show se už nikdy nebude opakovat.
Nejohroženější jsou kluby s vnitřním sportovištěm, to se týká především hokeje a zimních stadionů, plaveckých bazénů, tenisu nebo beachvolejbalu, upozorňuje Jansta.
Topná sezona se nezadržitelně blíží a v ohrožení jsou nejen hokejisté a plavci, ale podle předsedy České unie sportu Miroslava Jansty takřka všichni sportovci.
Basketbalová federace od čtvrtka v klubech zjišťuje proočkovanost mezi hráči nad 18 let. „Zatím jsme zpracovali data cca ze třetiny klubů a proočkovanost se pohybuje nad 75 procenty,“ uvedl mluvčí.
Bývalý předseda Fotbalové asociace ČR ve čtvrtek u soudu v případu údajných manipulací se sportovními dotacemi zopakoval, že zásadně nesouhlasí s obžalobou. Ta ho viní ze čtyř různých trestných činů.
V součtu s jarními omezeními byl letos amatérský sport zakázaný už téměř čtyři měsíce. Bez pravidelné organizované činnosti zůstávají statisíce amatérů.
„Paní ministryně Valachová mě informovala předem, že by si do pozice náměstka přála paní Kratochvílovou. Jako premiér jsem ale nezasahoval do toho, koho má mít ministr za náměstka,“ poznamenal.
„Napsali jsme Policii České republiky, že jsme nikde k tomu datu, kdy jsme to napsali, nenašli žádné ztráty ani poškození,“ řekl ve středu novinářům předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.
Obžaloba tvrdí, že Kratochvílová v roce 2017 nezákonně ovlivňovala rozdílení dotací, a to v souladu s pokyny svého milence Pelty a na základě přání dalšího obžalovaného, šéfa České unie sportu Jansty.
Českou unii sportu vede Jansta, který stál minulý týden před soudem jako obžalovaný v kauze ovlivňování sportovních dotací, od roku 2012. Na volební valné hromadě v Nymburku nebude mít protikandidáta.
Obžaloba klade Janstovi za vinu, že kvůli zvýšení státní podpory pro ČUS činil protiprávní kroky a že výši schválené částky ovlivnil přes sekretáře unie, kterého dosadil do ministerské komise.