Úschovna a dobíjecí stanice pro skládací elektrokoloběžky má přimět uživatele k jejich parkování na určeném místě. Jedno zařízení je přímo v kampusu Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava.
„Může vést až smrti uživatele tím, že se uživatel dotkne USB konektoru na těle výrobku, na kterém se objeví nebezpečné síťové napětí 230 V,“ uvedla inspekce.
Směrnice, jejímž cílem je usnadnit život spotřebitelům a omezit množství elektronického odpadu, získala podporu i přes nesouhlas dominantního amerického výrobce elektroniky Apple.
Česko nestíhá plnit unijní plány na výstavbu nabíječek u dálnic, píše deník E15. A nemocnice po covidu dohání výpadky operací, informují Lidové noviny. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
„S dalšími a dalšími zařízeními jsou prodávány další a další nabíječky, které se nedají použít na jiné přístroje anebo nejsou nutné,“ zdůvodnil komisař pro vnitřní trh Thierry Breton.
Výrobci chytrých telefonů už představili modely, které lze nabíjet bezdrátově. Analytici spekulují o tom, že firmy včetně Apple počítají s vývojem právě tímto směrem.
Češi jezdí na levné víkendové zájezdy do ciziny, podmínkou je účast na demonstraci, píše Deník N. Dvě ze tří nabíječek na mobily mají být vadné, informuje Deník. Více v přehledu tisku Radiožurnálu.
Nabíjení elektromobilů bude v Česku zase o něco jednodušší. Aktuálně můžou majitelé dobít svoje elektrické auto pouze u 248 stojanů umístěných různě po republice. U některých z nich to ale trvá i několik hodin. Navíc často stojí mimo hlavní tahy. To se ale do dvou let změní. Energetické společnosti postaví v okolí českých dálnic až 100 nových rychlodobíjecích stanic.
Některé kavárny a restaurace přizpůsobují hostům i elektrické rozvody. Lidé stále častěji vyžadují zásuvku na dobíjení mobilního telefonu. Někde má dokonce každý host u svého místa i svou osobní. V obchodních centrech pak nakupující můžou zdarma využít i několik druhů nabíječek.