Ve Státní opeře vystoupí Iva Janžurová, Dagmar Pecková, Petr Janda, Bára Basiková, Michal David, Halina Pawlowská, Štefan Margita, Tereza Kostková, Xindl X a další.
Mezi předanými dárky z webu JežíškovaVnoučata.cz se nejčastěji opakují různé dobroty, ať už sladké nebo slané, časté je taky oblečení nebo různá drogerie.
Celý koncert vysílala od 21.15 Česká televize, Radiožurnál i server iROZHLAS.cz. Večerem provázela dvojice Veronika Khek Kubařová a Karel „Kovy“ Kovář.
V rámci projektu dojde k přerozdělení hudebních nástrojů mezi děti, které si je kvůli komplikované životní situaci nemůžou dovolit. Partnerem sbírky je také nadační fond Magdaleny Kožené.
Benefiční koncert Světlo pro Světlušku letos inspirovalo motto To bude jízda. Během sobotního večera vystoupilo sedm interpretů v duetech s nevidomými a slabozrakými zpěváky a hudebníky.
Díky Nadačnímu fondu Českého rozhlasu se podařilo splnit více než stovku přání rodinám, které postihlo tornádo. Lékař z Bruntálska Martin Kuliha skrze projekt zařídil jedné z rodin novou střechu.
Peníze na účtech přibývaly nejrychleji bezprostředně po katastrofě a po víkendu, kdy se načetly transakce z volných dnů. Už na začátku týdne bylo na sbírkových účtech dohromady okolo 850 milionů.
Peníze je dobré posílat konkrétním lidem a zkontrolovat číslo účtu. A to nejen na základě informací ze sociálních sítí, ale především na oficiálním webu organizace, přes kterou člověk peníze daruje.
V sobotu v 18 hodin spustí Český rozhlas web pomahejtesnami.cz, který bude fungovat na principu Ježíškových vnoučat. Lidé tam budou moc poptávat dobrovolnickou či řemeslnou práci i stavební materiál.
Půjčovna nabízí speciální lupy, chytré telefony a hodinky nebo psací stroje pro nevidomé. Půjčit se dají na pár týdnů, měsíce, ale i déle – třeba když děti potřebují vybavení na celý školní rok.
Tradiční hudební schéma sice bylo kvůli koronaviru kratší v minutách, ale o to bohatší v žánrech. A písničkář Pokáč dokonce v premiéře představil písničku, kterou složil přímo pro Světlušku.
Světluška spustila novou sbírku Posviť Světlušce. Dárcům děkuje novými online projekty. Stále akce jako Noční běh pro Světlušku nebo Kavárna POTMĚ se zatím přesouvají na podzim.
Radiožurnál odvysílal pro nevidomé speciální komentář například z basketbalu, hokeje nebo fotbalové kvalifikace na Euro mezi Českem a Anglií. Z celé akce vytvořil Radiožurnál vítězný spot.
Basketbalové reprezentaci se vydařil i druhý přípravný zápas před MS. V Praze porazila Polsko 81:76. Hned z první řady za střídačkami povzbuzovala národní tým i skupinka nevidomých fanoušků.
Noční běh pro Světlušku je jedním z projektů Nadačního fondu Českého rozhlasu. Kromě Prahy se běh uskuteční ještě 17. dubna v Brně, 25. dubna v Olomouci a 30. dubna v Jihlavě.
„Máme nesmírnou radost z toho, že se nám u příležitosti 15 let existence Světlušky podařilo dát dohromady nabitý program," řekla ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová.
Ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gariela Drastichová připomíná, že lidé mohou do sbírky přispět i v případě, že dobrovolníky v ulicích nepotkají.
Už po dvanácté se v Praze otevřela kavárna POTMĚ. Peníze, které návštěvníci zaplatí za občerstvení, jdou na konto Nadačního fondu Českého rozhlasu a projektu Světluška.
Ve středu a ve čtvrtek můžou lidé v Praze na Andělu navštívit stánek Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu. Začíná tak sbírka na pomoc zrakově postiženým a nevidomým.
Po celém Česku můžete až do pátku potkávat tisíce dobrovolníků a koupit si od nich náramky, tykadla a další drobnosti. Přispějete na dobrou věc - pomůžete nevidomým. Pokračuje tak 14. ročník sbírky pro Světlušku. V přenosovém vozu Radiožurnálu na pražském Andělu na otázky o sbírce odpovídala její vedoucí Linda Vaňková.
Ode dneška bude v Praze otevřená Kavárna Potmě. Patří k projektu Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu na pomoc nevidomým. Ke stejnému účelu budou sloužit i peníze, které návštěvníci za občerstvení utratí.
Vyšetřování loňského požáru chaty Libušín na Pustevnách skončilo. Policie obvinila muže z Karvinska, který údajně zanedbal rekonstrukci komína budovy. Chata Libušín sloužící jako restaurace shořela v noci na 3. března 2014.
Přesně před 15 lety – 15. prosince 2000 – vznikl Nadační fond Českého rozhlasu. Od té doby se stal respektovanou a uznávanou organizací, na kterou se lidé i četné neziskové organizace obracejí s žádostí o pomoc. Dosud se podařilo vybrat 140 milionů korun. Ročně pomůže stovce nevidomým ve sbírce Světluška a tisícům v jednorázových humanitárních sbírkách.