Fotografie pochází z oficiálního účtu ukrajinského velitele ozbrojených sil. Ve skutečnosti jde ale o zcela jiný severský symbol, který připomíná svastiku pouze po rozostření.
Probační a mediační služba (PMS) získala 15 milionů korun, které izraelská firma SuperCom složila do bankovní záruky při podpisu smlouvy na dodávku elektronických náramků pro domácí vězně.
„Došlo k tomu, že dlouho se nedařilo ty takzvané náramky vysoutěžit, pak zas zkolabovala stávající smlouva s provozovatelem,“ říká prezident Soudcovské unie Libor Vávra.
Česká republika patří k zemím s nejzaplněnějšími věznicemi v Evropě. Náramky se loni po třech letech přestaly používat z důvodu chybějících objednaných dodávek.
Na podzim objevil Petr Švihovec u Mariánských Lázní stříbrný náramek s vyrytým podpisem. Patřil americkému vojákovi z druhé světové války. A náramek se majiteli podařilo po 76 letech vrátit.
Náramky byly vyhotoveny ze zlata, stříbra a 112 diamantů. Každý váží 97 gramů. Původně se odhadovalo, že budou prodány za dva až čtyři miliony švýcarských franků (48 až 96 milionů korun).
V pondělním výběru z médií se dočtete, že poslanci SPD loni vyčerpali nejvíc náhrad za telefony a svoje asistenty ze všech stran ve sněmovně. Zjistil to Deník N.
150 lidí aktuálně hlídají elektronické náramky pro vězně. Většinou je nosí pachatelé odsouzení k trestu domácího vězení. Pětina lidí má zařízení jako náhradu vazby.
Monitorování tepové nebo dechové frekvence pomocí chytrých nositelných zařízení je dnes už běžné. Technologie jde ale ještě dál. Chytrý náramek dokáže zanalyzovat lidský pot a vypovědět tak mnohé o zdraví a tělesné kondici.
Ani pět let od přijetí nového trestního zákoníku se domácí vězení nestalo běžnou součástí repertoáru českých soudů. Loni se týkalo jen 243, tedy necelého čtvrt procenta ze sta tisíc odsouzených.
Senioři v Třeboni si můžou pomoc strážníků městské policie přivolat stiskem jediného tlačítka. Stačí jim k tomu nenápadný náramek na zápěstí a domácí stanice podobná modemu. Pomoc přijede, když se jim udělá špatně nebo u jejich dveří zazvoní neodbytní podomní prodejci.
Stále víc starších a psychicky nemocných lidí ve Středočeském kraji se nechává dobrovolně sledovat záchranáři. Bojí se toho, že by se mohli někde ztratit nebo se zranit a zůstat bez potřebné pomoci. Čip pro vyhledání osob od Lokalizační záchranné služby nosí v Praze a středních Čechách zhruba už 700 lidí.