Kriminalisté také získali rozsáhlé seznamy prodejců a kupujících po celém světě a tisícovkám „zákazníků“ prodejců drog tak hrozí stíhání, uvedl Europol.
Brno/Frýdek-Místek||dok, ČTK|Zprávy z domova|VIDEO a fotogalerie
Podle zjištění celníků nakupovala červený fosfor v nezvyklém množství dvacetiletá Češka, která si na základě svého živnostenského oprávnění pořizovala také další chemikálie
Těla tygrů se zpracovávala ve vesnici blízko Doks. Pětatřicetiletý preparátor šelmy podle vyšetřovatelů stáhl z kůže, pak vyvrhl vnitřnosti, poté naporcoval a několik dní vařil.
Evropský policejní úřad Europol při největším zátahu proti organizovanému zločinu ve své historii zasahoval ve 34 zemích včetně Česka a zatkl 1027 lidí. Podle vedení Europolu operace nazvaná Archimedes trvala devět dní a zaměřila se především na drogy, obchod s lidmi, podvody, daňové úniky a krádeže.
Národní protidrogová centrála odhalila rozsáhlý nelegální obchod s chemickými látkami určenými pro výrobu metamfetaminu. Detektivové při tom zajistili látky potřebné na výrobu 3 a půl tuny pervitinu za 2,5 miliardy korun.
Policie dopadla nelegální prodejce zbraní. Nabízeli pistole, nože, samopaly i útočné pušky. Zbraně nelegálně dováželi, opravovali a pak prodávali. Hrozí jim až osm let za mřížemi.
Celníci se v boji s prodejci a výrobci nelegálního zboží spojí se zahraničními kolegy. Podobně jako u německých hranic vzniknou společné hlídky také v Moravskoslezském kraji směrem do Polska. Ty se budou snažit zachytit časté pokusy převézt neoznačený alkohol nebo cigarety.