Silné tornádo zpustošilo okolí Oklahoma City. Záchranáři prohledávají sutiny

Masivní tornádo pustošilo okolí amerického města Oklahoma City. Ve městě Moore živel srovnal se zemí desítky domů, zasáhl nemocnici a také doslova rozmetal jednu školu. V jejích troskách zůstaly uvězněny desítky dětí. Poničena byla ale i další škola. Úřady upřesnily počet obětí na 24, původně uváděly 51 obětí, některé ale omylem počítaly vícekrát. Nejméně 250 zraněných skončilo v nemocnicích.

|Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Veselý si v NBA vylepšil střelecký rekord na 14 bodů

Český basketbalista Jan Veselý si v premiérové sezoně v NBA vylepšil svůj osobní střelecký rekord, když v utkání Washingtonu s Milwaukee nastřílel 14 bodů. Na palubovce přitom strávil zatím nejvíce času ze zápasů, které odehrál, přes 38 minut. Wizards ale doma Milwaukee podlehli 98:112.

Drama mezi basketbalisty Oklahomy a Minnesoty rozhodlo až druhé prodloužení

Dramatické utkání mezi Oklahomou a Minnesotou, které rozhodlo až druhé prodloužení, bylo k vidění v pátečním programu NBA. Duel nakonec vyhráli City 149:140, hostujícímu celku nebylo nic platných ani 51 bodů Kevina Lovea. Za domácí střelecky zazářili Russell Westbrook s 45 body a Kevin Durant, který zatížil konto soupeře 40 body.