„Tam se jezdit nedá. Když tam byly ty základní dvě vrstvy, tak to bylo rovnější, teď na to najedete a jste jako na moři. A v každé zatáčce vám auto uskočí,“ popisuje pan Vladislav, obyvatel obce Peč.
„Nečekal jsem, že to tady bude ještě horší než v Brně, ale zájem byl obrovský. Za tři dny jsme měli objednáno tisíc lidí,“ popisuje stomatolog Pavel Weiss.
Ptačí chřipka se v Česku podle správy objevila zhruba po sedmi měsících od posledního výskytu. V první polovině roku zaznamenali veterináři deset ohnisek v malochovech i v komerčních velkochovech.
Všichni cestovali v jednom osobním autě, které narazilo do stromu. Tragická nehoda se stala v úterý večer před osmou hodinou. Řidič jel zřejmě příliš rychle, informovala ve středu policie.
Ptačí chřipka je nebezpečná virová nákaza kura domácího, krůt, vodní drůbeže, pernaté zvěře, exotických ptáků a volně žijícího ptactva. K přenosu virů ptačí chřipky dochází zejména trusem.
S prosbou o originální výzdobu oslovil tři mladé výtvarnice, které v obci bydlí. „Obec koupila barvy a děvčata popustila uzdu své fantazii a výsledek vidíme před sebou,“ ukazuje.
Na strmilovskou tkalcovnu se neobracejí jenom designéři nebo architekti, často se sem na tradiční řemeslo jezdí podívat i návštěvníci. Mimo pandemii tu pořádají také komentované prohlídky.
Vybrané lokality jsou Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku či Březový potok na Klatovsku a patří mezi nejlépe hodnocené z hlediska několika kritérií.