Obce začaly ale jiné řešení, a to napojení na přivaděč vody z Želivky, který povede podél dálnice D3. Díky tomu by se na vodovod mohlo napojit dalších zhruba 9000 obyvatel, celkem tak 29 tisíc lidí.
„Někteří šlechtici dnes tvrdí, že kdo si pořídí takovou nemovitost, je finanční sebevrah. To můžu víceméně potvrdit. Bez lásky k historii a vůbec kultuře by to dělat nešlo,“ komentuje Marek Sirůček.
Nejžádanější jsou stromky od 50 do 200 centimetrů. Na plantáži rostou i větší stromy, které dosahují až pěti metrů. Ty většinou zdobí náměstí měst a obcí.
„Zatím není jasné, zda událost způsobila technická závada, nebo se jednalo o lidské selhání. Přesnější příčina vzejde až z probíhajícího vyšetřování,“ uvedla policejní mluvčí odpoledne.
Nabídku na demolici areálu podalo 17 zájemců. Veřejnou zakázku získala společnost AWT rekultivace, s níž se podepíše smlouva. Předání staveniště je v plánu 22. července ve 13.00.
Zničená slovanská mohylová pohřebiště, ale i pozůstatky středověkých vesnic. To je důsledek těžby dřeva po kůrovcové kalamitě na mnoha místech v Jihočeském kraji.
Hrozí mu 15 až 20 let vězení. Policie už ve středu informovala o zadržení řidiče bílého BMW X1, který vystřelil na řidiče škodovky a střílel i poblíž kostela Nejsvětější Trojice v Písku.