Prostějovský soud zastavil stíhání bývalého šéfa oděvní firmy OP Prostějov Františka Tuhého, který byl obžalován z nevýhodného pronájmu podnikových prodejen. Podle soudu ale nešlo o trestný čin.
Pět let uplynulo ode dne, kdy skončila tradice sériové výroby oděvů ve známém OP Prostějov. Výrobky z této textilky nosilo hned několik generací lidí, a to včetně politiků, herců nebo olympioniků.
Bývalý generální ředitel zkrachovalého Oděvního podniku Prostějov František Tuhý je podle Vrchního soudu v Olomouci nevinný. Za zpronevěru 26 milionů korun, které si nechal mezi lety 2004 a 2008 vyplatit jako prémie, mu brněnský krajský soud původně uložil pět let vězení. Podle odvolacího soudu ale nešlo o trestný čin.
Na pět let do vězení dnes poslal Krajský soud v Brně bývalého šéfa společnosti OP (Oděvní podnik) Prostějov Františka Tuhého. Podle spisu zpronevěřil víc než šestadvacet milionů korun tím, že si je sám vyplatil jako prémie. Odměny přitom měla schválit valná hromada společnosti. Verdikt zatím není pravomocný, Tuhý se může odvolat k Vrchnímu soudu v Olomouci.
Desítky let byl Oděvní podnik Prostějov synonymem módy. Oblékal olympioniky, politiky i posádky aerolinek, jeho výrobky plnily módní mola. Tuna dynamitu dnes ale poslala šest objektů prostějovského průmyslového areálu k zemi.
Česká spořitelna zažalovala dva bývalé insolvenční správce Oděvního podniku Prostějov. Chce po nich více než 200 milionů korun z prodeje zásob podniku, které údajně nezákonně utratili.
Dnes budou známa další fakta o hospodářské situaci zkrachovalé textilky OP Prostějov. Zpráva o ekonomice továrny je totiž jedním z bodů veřejného jednání jejích věřitelů v Brně. Takzvané přezkumné jednání a schůzi věřitelů nařídil brněnský krajský soud.
Insolvenční řízení zkrachovalého prostějovského Oděvního podniku se vrátilo z konkurzu do fáze reorganizace. Potvrdil to dnes olomoucký vrchní soud. Zamítl totiž odvolání druhého největšího věřitele oděvní firmy - společnosti Pyrghos Lefkos proti rozhodnutí brněnské soudkyně Evy Krčmářové. Ta koncem loňského roku prohlášení konkurzu na majetek OP Prostějov zrušila.
Krajský soud v Brně zrušil prohlášení konkurzu na majetek zkrachovalého Oděvního podniku v Prostějově. Dnešní verdikt vydala soudkyně Eva Krčmářová. Vyhověla tak části žaloby největšího věřitele OP České spořitelny, která podávala proti řízení žalobu pro zmatečnost.
Bývalý oděvní gigant OP Prostějov ukončí v závěru srpna poslední sériovou výrobu. Firma, která je od května v konkurzu, pak bude vyrábět jen takzvané měřenky, tedy oblečení na míru. Kvůli ukončení sériové výroby přijde o práci téměř 80 lidí, počet pracovníků podniku tak klesne na zhruba 350. V dobách, kdy OP provozoval své pobočky, zaměstnával až 10 tisíc lidí.
Poslední dvě dílny sériové výroby zavře Oděvní podnik Prostějov v polovině prázdnin. Pro opatření, které se dotkne padesátky lidí, se rozhodl správce podniku Jaroslav Svoboda.
Situace největší tuzemské textilky prostějovského Oděvního podniku se dál zhoršuje. Od prohlášení konkurzu na počátku května se ztráta zvýšila o dvacet tři miliony korun a dosahuje nyní zhruba 211 milionů.
Oděvní podnik Prostějov je ode dneška v konkurzu. Vyhlásil ho podle očekávání Krajský soud v Brně. Podle mediálního zástupce firmy Karla Samce bylo jasno už po minulé schůzi věřitelů, na které nikdo nepodal návrh reorganizačního plánu.
OP Prostějov dnes propustí zhruba 600 zaměstnanců. Zavře svou poslední pobočku v Jeseníku a řady pracovníků prořídnou i v hlavním výrobním závodě v Prostějově. Největší výrobce textilu v Česku je od ledna v úpadku a hrozí mu konkurz.
Pobočka OP Prostějov v Jeseníku končí. Brány závodu se uzavřou pro většinu z téměř tří set pracovníků 30. dubna. Dnes si přišli pro dohody o ukončení pracovního poměru. V podniku zůstane jen udržovací četa v počtu několika lidí, i tito v letních měsících skončí.
OP Prostějov se přiblížil konkurzu. Nikdo z věřitelů opět nepředložil návrh reorganizačního plánu. Soud by tak o konkurzu měl rozhodnout v nejbližších dnech.
V Brně se už několik hodin jedná o budoucnosti Oděvního podniku Prostějov. Firmě stále hrozí konkurz. Věřitelé před soudem ale zatím o jeho osudu nerozhodli.