Protialkoholní záchytná stanice v Jihlavě má devět pokojů, lze tam ubytovat až 11 lidí. Pokoje jsou vybavené infrakamerovým systémem. O lidi se stará personál včetně sanitářů, pomoci mohou i lékaři.
Systém záchytek začal vznikat v Sovětském svazu od roku 1931. Původně šlo o zdravotnická zařízení, ale už na jaře 1940 záchytky přešly pod pravomoc ministerstva vnitra.
Člověk, který přebral, potřebuje pomoc přítele, ne záchranku. Kampaň s tímto titulem zahájila londýnská záchranná služba. Vadí jí zejména to, že opilí lidé často zbytečně volají na tísňovou linku.
Policie zadržela Čecha podezřelého z šíření poplašné zprávy. Ten v pondělí vyhrožoval bombou v rychlíku. Policie kvůli tomu zastavila provoz a evakuovala cestující. Žádná výbušnina se ale nenašla.
V neděli večer si policisté, kteří kontrolují kamerový systém na Pražském okruhu, všimli muže, který vjel na kole do Cholupického tunelu. A to navíc v protisměru.
Metanol včera v Praze zřejmě nezabíjel. Mrtvý muž, kterého policisté našli v pražském Suchdole, se pravděpodobně upil. Otravu kontaminovaným alkoholem předběžně vyloučila soudní pitva.
Kuriózní incident s opilým českým řidičem řešili o víkendu policisté v Rakousku. Mladému Čechovi nejdříve policejní hlídka sebrala řidičský průkaz, protože bylo jasné, že před jízdou pil. Potom se ale řidič vloupal na policejní stanici, aby si své věci znovu vyzvedl. Při tom policisty ještě okradl.
Ostře sledovaný běh na sto metrů mužů poznamenal na londýnské olympiádě incident. Těsně před startem hodil neznámý opilec na plochu lahev, která dopadla nedaleko hvězdných sprinterů. Ti už byli připraveni ve startovních blocích.
Policisté se shodují, že výmluvy opilých řidičů by často vydaly na humoristický časopis. Například alkoholem posilněná lékařka, která způsobila nehodu, vše vysvětlovala tím, že se napila slivovice až po havárii. Nefalšovaným králem výmluv se ale teď stal pětatřicetiletý opilý řidič z Frýdku-Místku, který tvrdil, že za volantem seděl jeho pes.