Dvojici kvůli násilnostem už dříve obvinila z výtržnictví a muže navíc z těžkého ublížení na zdraví, kterému tak hrozí až deset let za mřížemi. Pro iROZHLAS.cz to řekla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.
Policista, který konflikt vyvolal, byl přitom kvůli brutálnímu útoku zproštěn výkonu služby. Případ nadále prověřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů.
Podle podnikatelů, kteří rovněž cestovali s delegací, se incident, pokud se stal, tak omylem kvůli stísněnému prostředí uličky letadla a chaosu při provádění hygienické kontroly.
Protialkoholní záchytná stanice v Jihlavě má devět pokojů, lze tam ubytovat až 11 lidí. Pokoje jsou vybavené infrakamerovým systémem. O lidi se stará personál včetně sanitářů, pomoci mohou i lékaři.
Na místě nehody, kde se podle policie v době tragédie nacházelo asi 40 osob, zemřeli čtyři lidé, pátá osoba podlehla zraněním v nemocnici; šlo o studenty dvou bratislavských univerzit.
Lehkou zastavila policejní hlídka v centru Mostu v prosinci 2019. Policisty upoutala její nestandardní jízda. Žena vzápětí nadýchala bezmála dvě promile. Odběr krve však odmítla.
Opilého mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka museli záchranáři před Vánoci odvézt do nemocnice. Uvnitř sanitky pak ředitele tiskového odboru Hradu někdo vyfotil. Snímek pak použila řada médií.
K incidentu mělo dojít v noci ze čtvrtka na pátek. Podle serveru AKTU.cz měl být opilý mluvčí prezidenta převezen do střešovické nemocnice. Ovčáček se za své chování omluvil a označil ho za selhání.
„Prozkoumáme všechny podrobnosti. Pokud se jeho vina potvrdí, budeme od něj požadovat, aby nahradil způsobené škody ve výši přibližně milionu rublů,“ zapřisáhl se dopravní podnik.
Systém záchytek začal vznikat v Sovětském svazu od roku 1931. Původně šlo o zdravotnická zařízení, ale už na jaře 1940 záchytky přešly pod pravomoc ministerstva vnitra.
Ministr za malou koaliční stranu Most-Híd uvedl, že se zachoval špatně v době, kdy prožívá těžké období ve svém rodinném životě. Podle médií při potyčce vykřikoval, že mu umírá matka.
Koníček u soudu tvrdil, že si nevybavuje, jak se nůž, který měl v kapse, ocitl v jeho ruce, ani jak jím nejméně dvakrát bodl. Vypověděl, že během dne vypil několik piv.
Jedno záchranné centrum se během 14 dní ujalo 30 opilých racků. Ptáci se zmateně pohybují po plážích v hrabstvích Devon a Dorset, jen těžko se drží na nohou a nemohou ani létat.
Dopravní znalec z kauzy lobbisty Romana Janouška neuspěl ve středu u odvolacího soudu. Ten 84letému Jiřímu Dolečkovi potvrdil podmínku za úmyslné zkreslení posudku.
Fotbalová asociace potrestala bývalé rozhodčí Pilného a Jecha doživotním vyloučením ze svých řad a dvěma roky zákazu činnosti. Pilný je už ale opět členem a žádá o prominutí zbytku trestu.
Kanadský soud v pondělí poslal na osm měsíců do vězení slovenského pilota místních nízkonákladových aerolinek, který chtěl na Silvestra letět linkovým letadlem se stovkou pasažérů do Mexika opilý. Podle pilotova právníka je muž závislý na alkoholu, ale léčí se.
Kauza bývalého policejního učitele Karla Kadlece jde opět před soud. Řešit bude odvolání v případu první ze tří expolicistových nehod, při které měl loni v březnu pod vlivem alkoholu nabourat dvě auta v pražských Nuslích. Obvodní soud pro Prahu 2 loni nejprve Kadlece nepotrestal. Odvolací soud ale vyhověl stížnosti státního zástupce a případ vrátil k novému projednání. Tam Kadlec dostal osmiměsíční podmíněný trest a zákaz řízení na dva a půl roku.
Policisté znovu kontrolovali svého bývalého kolegu Karla Kadlece. Tentokrát poté, co dostali oznámení o podezřelém chování řidiče jedoucího pražskými Vinohrady. Kadlec se podrobil dechové zkoušce i testu na přítomnost drog. Obě kontroly byly negativní, nedopustil se žádného přestupku, a tak nebyl důvod pro jeho zadržení.
Dva americké piloty zadrželi na letišti v Glasgow kvůli podezření, že před letem ze Skotska do Spojených států požili alkohol. Policie piloty ve věku 35 a 45 let zadržela v sobotu ráno, informovala o tom agentura AP. Na palubě letadla společnosti United Airlines mířícího do New Jersey bylo v tu dobu 141 cestujících.
Prvních sedm majitelů aut, která v dubnu na pražských Vinohradech naboural v opilosti bývalý policejní učitel Karel Kadlec, se dočkalo odškodnění. Protože expolicista havaroval s vozem bez povinného ručení, statisícové odškodné jim vyplatila Česká kancelář pojistitelů (ČKP).
Policista Karel Kadlec, který byl obviněn z nabourání 29 aut na pražských Vinohradech, přišel o práci. Na twitteru to napsal ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD.
Obvodní soud pro Prahu 2 odročil kauzu Karla Kadlece. Lektor Policejní akademie letos na jaře v pražských Nuslích v opilosti havaroval. Žaloba viní Kadlece z ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až tři roky vězení a s tím i konec kariéry u policie.
Policista z ochranné služby asi řídil opilý. Denně přitom na tomto elitním útvaru školí řidiče, jak bezpečně vozit a chránit vrcholné politiky. Když se na začátku listopadu vracel z večírku, odmítl při policejní kontrole krevní test. Podle zákona se tak automaticky dopustil přestupku. Trestný čin by policista spáchal, pokud by měl v krvi víc než 1 promile alkoholu. Jestli před jízdou pil nebo ne, už ale teď nikdo nezjistí.