„Jednou se mi před závodem stalo, že jsem do vody nevlezla, prostě jsem to nezvládla. Až pak jsem si uvědomila, že to není nic hrozného,“ říká Pleskotová
Na akci s názvem Nebuď srab, namoč se pro ranou péči dorazilo zhruba třicet otužilců. Společnost pro rannou péči za peníze z akcí či od dárců kupuje například speciální pomůcky.
Někteří ve vodě vydrželi šedesát sekund, jiní i několik minut. Odvážlivci si i zaplavali. Freediver David Vencl ve vodě pokřtil šampaňským svou novou knihu Muž pod ledem.
Fotografie amatérských otužilců stále plní sociální sítě, ale nevšední zábavě by měla předcházet lékařská prohlídka, jak upozorňuje předseda klubu otužilců Tomáš Prokop.
Cena autoškol šplhá i na 20 tisíc korun. Důvodem je zejména inflace a související ceny energií, pronájmů i aut. Informuje o tom Mf DNES. Více si přečtěte ve výběru z médií od Radiožurnálu.
Začala bych odkládáním svršků neboli otužováním vzduchem. Neměli bychom se tolik oblékat. A tomu už se dá říkat otužování. Bez vystoupení z komfortní zóny nedosáhneme ničeho,“ tvrdí lékařka Kociánová.
Světový rekordman v plavání pod ledem David Vencl Radiožurnálu řekl, čemu se při otužování vyhnout, jak se ve vodě chovat a třeba i jak se po výlezu zahřát.
Český otužilec David Vencl stanovil světový rekord v počtu metrů uplavaných pod ledem. Ve Finsku se ale našla žena, která jeho výkon překonala. Na zápis do Guinessovy knihy rekordů to ale nestačilo.
Organizátoři budou usilovat o to, aby se 6. březen, kdy akce začala, stal oficiálně mezinárodním dnem otužilců. Požádali o to Český olympijský výbor i OSN.
„Nemáme ponětí, kolik lidí se nakonec zúčastní, ale během posledních dnů se nám hlásili zájemci z různých míst v republice,“ uvedl jeden z organizátorů.
Reprezentant ve volném potápění, který má na kontě pátá místa z mistrovství světa a Evropy, překonal v úterý tuto vzdálenost bez neoprenu, čepice i závaží ulehčujících ponor.
„Takzvaný ledový muž Wim Hof dal šedesát metrů a byl první, kdo rekord vytvořil. Pak ho překonal Stig Severinsen, což je Dán. Já budu překonávat toho Dána,“ říká sedmatřicetiletý David Vencl.
O tom, zda je pobyt ve studené vodě vhodný pro každého a jak postupovat poradil ve Dvaceti minutách Radiožurnálu instruktor Wim Hofovy metody Jakub Chomát.
Teploměr hlásí pět stupňů nad nulou, ale na travnaté pláži u Vltavy v pražském Braníku to vypadá, jako kdyby panovaly tropy. Pravidelně se zde schází skupinka otužilců, které pojí vášeň k ledové vodě.
I tradiční přátelské setkání otužilců, které už má za sebou šedesát devět ročníků, může být pořádně vyhecované. Důkazy o tom dodali dva nejlepší čeští zimní plavci posledních let, kteří si to na Memoriálu Alfreda Nikodéma pravidelně rozdávají o vítězství. Letos skončila nadvláda, zvítězil Rostislav Vítek.
Na břehu Vltavy - a posléze i v ní - budou dnes k vidění otužilci. V pravé poledne vstoupí do řeky pod sochou sv. Jana Nepomuckého a poplavou k Muzeu Karlova mostu. V cíli na ně čeká převoznický punč. Povede je hlavní otužilec, šéf otužilecké unie Vladimír Komárek, se kterým mluvil moderátor Jan Bumba.
Minus jeden nebo dva stupně Celsia a sníh po kolena, tak si opravdový otužilec představuje ideální podmínky pro koupání. I když letošní vánoční počasí má do takové podoby daleko, na 200 plavců se na svátek sv. Štěpána tradičně ponoří do Vltavy. Na Slovanském ostrově se od 11. hodin koná už 65. ročník vánoční plavecké soutěže - otužileckého Memoriálu Alfreda Nikodéma.
Po devětapadesáté se dnes otužilci sešli na tradičním Memoriálu Alfreda Nikodéma v Praze. Do ledové Vltavy u Národního divadla se před polednem ponořilo 71 plavců, z toho 13 žen. Voda měla necelé čtyři stupně Celsia, teplota vzduchu byla na nule.
O další zápis do Guinessovy knihy rekordů tento víkend usiluje Richard Blatný. Tento 40letý otužilec, který dokonce pokořil Lamanšský průliv, má za cíl uplavat najednou trasu Štěchovice - Mělník, tedy asi 92 kilometrů. S plavbou ve Vltavě začal v sobotu ve 3 hodiny ráno u Slapské přehrady. Jeho "cesta" k rekordu potrvá nejméně 40 hodin.
Necelá stovka odvážných otužilců si dnes nenechala ujít tradiční koupel ve Vltavě. Už po osmapadesáté se totiž u Národního divadla konal memoriál Alfréda Nikodéma. Voda i vzduch měla tentokrát tři stupně nad nulou.