Trump například odmítl mluvit v pořadu 60 Minutes televize CBS, protože si při něm nepřál být kontrolován, ačkoliv jde o běžnou praxi. Jde o prestižní politický pořad, kde kandidáti běžně vystupují.
„Po propuknutí rusko-ukrajinské války kolovala po internetu spousta obrázků, které měly ukázat, jak lidé trpí,“ přibližuje Hui-An Ho v rozhovoru pro iROZHLAS.cz a Radiožurnál.
Frustrace z testů CAPTCHA proniká na sociální sítě, do populární hudby i vtipů. „Zdá se to jen mně, nebo ty testy ‚nejsem robot‘ začaly být těžší?“ ptá se britský komik Whitehall.
„Muslimové Norska požadují samostatný islámský stát a hrozí teroristickými akcemi, pokud nebudou splněny jejich požadavky,“ stojí v řetězovém e-mailu. Server iROZHLAS.cz informaci vyvrací.
Milan Uhrík ve videu na svém youtubovém kanále vyjmenovává šest bodů, ve kterých vysvětluje, co prohlasovaný návrh na změnu Smluv údajně znamená. Jeho interpretace je ale zavádějící až lživá.
Pro mě jako novinářku je důležité setkávat se s lidmi, kteří jsou z různých bublin a mají různé názory. Potřebujete mít přehled, co se děje ve světě, co zajímá lidi, co je trápí, říká Jana Magdoňová
Jednou z právních otázek je, komu patří například text, který vygenerovala umělá inteligence. Některé školy už řeší případy, kdy děti využily takové texty ve slohu nebo v referátu.
Dvanáct seniorů a seniorek z celé republiky si zkouší, jaké to je ověřovat informace, na které narážejí na sociálních sítích nebo které se k nim dostávají ve formě řetězových e-mailů.
Na neověřených záběrech jsou údajně ruští vojáci, kteří leží na zemi poté, co se vzdali mužům se žlutými páskami na pažích. Následně zazní střelba a video ukáže nehybné tělo.
Nejen pomocí textu, ale především obrazu dochází k šíření dezinformací po internetu. Některé fotomontáže jsou snadno odhalitelné, u jiných je třeba bližšího zkoumání.