Ministerstvo by chtělo ještě do konce roku sterilizovat 20 hrochů a dalších 40 v příštím roce. Podle ministryně se jedná o drahou a náročnou operaci, která u každého jedince trvá šest až sedm hodin.
Budova léta fungovala jako neoficiální muzeum drogového bosse Pabla Escobara. Narkobaronův bratr Roberto umožňoval za poplatek turistům prohlídku domu, v němž dělal také prohlídky Escobarův dvojník.
Krátce po světovém šampionátu 1994 v USA zastřelil frustrovaný fanoušek fotbalistu Andrése Escobara. Kolumbijci vypadli už ze skupiny, na turnaj přitom odjížděli jako jeden z favoritů šampionátu.
„Otoniel byl nejobávanější drogový boss na světě, vrah policistů, vojáků a místních aktivistů,“ řekl prezident Duque na tiskové konferenci v kolumbijské metropoli Bogotá.
Hroši jsou v Kolumbii nepůvodním druhem. V oblasti řeky Magdalena jich žije asi 80, bez zásahu by se v příštích dvaceti letech jejich počet zvýšil až na 1500, odhadují odborníci.
Chorvatské úřady řeší, jestli je místní zemědělec průkopník v perspektivním pěstování technického průmyslového konopí, nebo dalmácký narkobaron Escobar.
Pašeráci jsou totiž, podle doktora Zaitcha z Utrechtské univerzity, na uzavřené hranice zvyklí. V dubnu například policie objevila 16 tun kokainu ve Španělsku, Nizozemsku a Belgii.
Ministr Vélez srovnával někdejšího šéfa medellínského kartelu Escobara se současnými brazilskými drogovými bossy, kteří podle něj rekrutují mládež pro prodej drog.
Guzmán, jemuž se přezdívá Prcek kvůli nevelkému vzrůstu, byl patrně nejznámějším narkobaronem na světě poté, co v roce 1993 policie zastřelila Kolumbijce Pabla Escobara.