Zatím poslední souboj toreadora s mohutným zvířetem se v proslulé aréně Plaza de Toros Mexico odehrál v polovině prosince. Další už by neměl následovat.
Chile po volbách nabralo kurz doleva. Boric v kampani sliboval „novou levici“, která bude vládnout jinak než ostatní levicové strany, které za posledních třicet let zemi několikrát spravovaly.
Po prezidentských volbách, ve kterých Daniel Ortega už počtvrté obhájil svůj mandát, opustil dosavadní politiku podpory Tchaj-wanu a přiklonil se k Číně. Spekuluje se o možných investicích.
Nejedna Cortésova socha skončila pomalovaná červenou barvou, či s hanlivými nápisy. Mira Caballos se ale domnívá, že Cortés se stal obětí takzvané černé legendy, tedy očerňování a překrucování faktů.
Tři vakcíny – Soberana 02, Abdala a Soberana Plus – ještě čekají na schválení Světovou zdravotnickou organizací, komunistický ostrov už ale exportuje miliony dávek do spřátelených zemí.
V roce 2017 byla produkce kokainu historicky nejvyšší, suverénně v ní přitom vedla dlouhodobá jednička na trhu, kterou je právě Kolumbie. Tamní výroba narkotika strmě vzrostla roku 2014.
Ekvádor se držel na chvostu proočkovaných i v regionu Latinské Ameriky. Tři měsíce po volbách se však ukazuje, že se prezidentovi Lassovi jeho riskantní předvolební příslib podařilo splnit.
Přijímat uprchlíky, či nepřijímat. To je otázka, kterou si i v souvislosti s aktuálním děním v Afghánistánu znovu pokládají vlády většiny zemí světa. Nikoli však v Kolumbii.
Bukele tvrdí, že takzvaná bitcoinizace chudému státu pomůže, rozpumpuje byznys, vytvoří nová pracovní místa a vyřeší i problém, kdy 70 procent Salvadořanů nemá přístup k tradičním finančním službám.
Španělská vláda stojí před těžkým dilematem. Řeší, co s nezletilými migranty bez příbuzných, kteří už více než tři měsíce žijí, či v některých případech spíše přežívají v přímořské Ceutě.
Patria o muerte (Vlast, nebo smrt). Jedno z nejznámějších hesel kubánské revoluce, které dodnes na ostrově svobody promlouvá z kdejaké zdi či provládního billboardu, získalo mocného rivala.
Obyvatekí utíkají kvůli neschopné autoritářské vládě prezidenta Nicoláse Madura, následovníka odkazu Huga Cháveze, který toužil ve Venezuele zřídit socialismus 21. století.
Desítky tisíc demonstrantů protestovaly proti návrhu premiéra Pedra Sáncheze omilostnit 12 katalánských separatistů. Ti skončili za mřížemi kvůli organizaci referenda o nezávislosti Katalánska.
Chcete kousek amazonského pralesa? Teď si ho můžete adoptovat, stejně, jako když sponzorujete oblíbené zvíře v zoo. Brazilské ministerstvo životního prostředí totiž zavedlo program „Adoptuj park“.
Chilané ve volbách vybírali 155 zástupců, kteří přepíší ústavu. Ta vznikla v době vojenské diktatury a je podle mnohých důvodem velké sociální nerovnost.
Kam nakonec osud Iglesiase zavane, je otázkou. Vždyť je mu teprve 42 let. Každopádně odchod z politiky symbolicky završil odstřihnutím svého pověstného culíku.