V dopoledních hodinách bylo v budově přes 300 volných míst. Celková kapacita je necelých 500. První hodina stání je zdarma, každá další za 20 korun. Celodenní stání ve vymezený čas vyjde na 50 korun.
Někteří architekti i politici z Brna vytýkají magistrátu, že chystané šestipatrové garáže pro 222 aut zhyzdí historickou vilovou Masarykovu čtvrť na Žlutém kopci.
Obyvatelé Prahy 6 i personál nemocnice si ještě počkají na nový parkovací dům. Na vině jsou neshody vedení špitálu s firmou Strabag, která tendr vyhrála.
Ostravská zoologická zahrada patří do trojice nejnavštěvovanějších památek v Moravskoslezském kraji, rozšíření parkování proto bylo podle vedení zahrady nutností.
Královéhradecký soud rozhodoval o případu už potřetí. Poprvé mu ho vrátil Nejvyšší soud po dovolání nejvyššího státního zástupce, který nesouhlasil s tím, že Malíř byl původně osvobozen.
Původně se plánovalo, že by na pozemcích mohly vzniknout nákupní prostory se supermarketem. Projekt podle radního Víta Šimrala (Piráti) stále existuje, ale nejde o preferovanou variantu.
Čtvrt miliardy korun zaplatí Brno za nové třípodlažní podzemní garáže, které dělníci staví v centru města. Soukromí investoři naproti tomu z oblasti parkování pomalu couvají. Tento týden se například uzavřel nejstarší parkovací dům v Brně. Nízký zájem ze strany řidičů se ani s postupem času nezvýšil. Majitel se proto rozhodl budovu částečně přestavět na kanceláře.
Zájem řidičů o parkování na pražském Letišti Václava Havla se meziročně zvýšil o 90 procent. V průběhu léta tam totiž začal fungovat nový systém. Šest parkovišť umístěných přímo na Ruzyni je nově sjednoceno pod značkou Aeroparking. Mají jednodušší rezervaci a snížily se ceny.
Krajský soud v Hradci Králové v pondělí odročil na neurčito případ bývalého náměstka hradeckého primátora Josefa Malíře (VPM). Politik měl podle obžaloby podávat radním a zastupitelům zkreslené informace o parkovacím domě, který poté město podle znaleckého posudku přeplatilo přibližně o 23 milionů korun. Malíř vinu popírá.
Zóny placeného parkování v Plzni stále rostou. Je za tím snaha radnice přimět lidi, aby využívali parkovací domy Rychtářka a Nové divadlo. Plzeňské městské dopravní podniky chtějí řidičům placení nejen v nich usnadnit takzvanou Plzeňskou mini, tedy přívěškem na klíče, který nahrazuje Plzeňskou kartu.
Fakultní nemocnice Plzeň vyřeší problém s parkováním ve svém lochotínském areálu. Do největšího zdravotnického zařízení v západních Čechách jezdí lidé nejen z regionu, ale i z jižních nebo středních Čech. Nemocnice tak postaví parkovací dům pro 400 aut uvnitř areálu. Hotový by mohl být do konce příštího roku.
Dva nové parkovací domy v Brně už brzy nabídnou skoro pět stovek parkovacích míst v centru. Soukromý investor chce v podzemí před Janáčkovým divadlem nabídnout 400 parkovacích míst už od zítřka. Parkovací dům v Kopečné ulici otevřou v polovině února příštího roku.
Královéhradecká radnice uvažuje o umístění nového parkovacího domu do Gajerových kasáren. Postavit by ho měla firma ISP, která ve městě spravuje parkovací systém a budovat nová parkovací místa má za povinnost podle koncesní smlouvy. Podle opozice Gajerova kasárna není špatnou volbou, parkovací domy ale chybí spíše jinde ve městě
Parkovací dům ve Slaném je nejmodernější v kraji, potýká se ale s nezájmem řidičů. Už s jeho stavbou někteří místní nesouhlasili, a ve zkušebním provozu se navíc zařízení potýkalo s technickými problémy. Slánská radnice teď řeší, jak řidiče přimět v něm parkovat. Přichází proto i se zlevněným parkovným.
Na plochu bývalého berounského parkoviště U Černého koně se po letních průtazích vrátili archeologové. Výzkum před stavbou velkého parkovacího domu by chtěli stihnout do konce září. Město Beroun má tak ještě pořád šanci, že stavbu zahájí letos, jak slibovalo. Záležet bude i na počasí.
Parkovací dům ve Slaném je nejmodernější v kraji. Město do něj vložilo 90 milionů korun. Od začátku se dům potýkal s nesouhlasem řady místních obyvatel, a když se k tomu přidaly ještě technické problémy, výsledkem je, že tu denně stojí jen minimum aut.
Ústecký parkovací dům pod Mariánskou skálou je na prodej za padesát milionů korun. Magistrát ho před lety odkoupil od soukromé firmy, protože byl prodělečný a radnice chtěla zajistit dostatek parkovacích míst v centru města. Od té doby se situace s parkováním zlepšila, a město se proto rozhodlo dům prodat, protože nechce platit jeho opravu po povodních.
Vedení Příbrami už několik let marně hledá ideální systém parkování. Situaci by měl zlepšit parkovací dům, o jehož stavbě se mluví už několik let. Na parkování v centru Příbrami si stěžují jak lidé, kteří tam bydlí, tak dojíždějící za prací.
Brno nemá dostatek parkovacích ploch. Z analýzy, kterou si město nechalo zpracovat, vyplývá deficit několika desítek tisíc míst pro auta. Parkoviště chybí především v centru.
V historickém jádru Brna přibudou stovky placených parkovacích míst. Projekt parkovacího domu v Panenské ulici hned vedle Nové radnice získal po devíti letech příprav územní rozhodnutí. Výhrady měl sousední hotel International. Své odvolání však nyní stáhl. Příprava městského zařízení tak může pokračovat.
Fakultní nemocnice Plzeň se rozhodla, že sama vyřeší problémy s parkováním u svého lochotínského areálu. Za 200 milionů korun tu postaví parkovací dům pro 400 aut. Původně měl dům vzniknout jako součást plánovaného silničního průtahu Roudnou, který má vést kolem nemocnice. Zatím je ale v nedohlednu. Pokud ho město bude stavět, tak až v dalším volebním období, tedy po roce 2014.
Ve Slaném mají nový, nejmodernější parkovací dům v celé České republice. O parkování se v něm starají počítače a další digitální technika. Nový slánský parking stál 89 milionů korun.