Po několika měsících vyjednávání Čína s Tchaj-wanem uzavřely dohodu. Jako reakci na smrt dvou obětí, které byli pronásledováni tchajwanskou pobřežní stráží, jak popsala zpravodajská stanice BBC
Řecká pobřežní stráž během tří let zavinila smrt desítek migrantů ve Středozemním moři, včetně devíti, kteří byli úmyslně vhozeni do vody, napsali novináři z BBC ve svém investigativním článku.
Čínská pobřežní stráž tento měsíc začala provádět pravidelné hlídky kolem souostroví Ťin-men, které se nachází pouhé tři kilometry od pobřeží pevninské Číny.
Podle všeho se srazilo letadlo společnosti Japan Airlines se strojem japonské pobřežní stráže. Ten mířil s pomocí do oblasti poloostrova Noto postiženého pondělním zemětřesením.
Vrak Titaniku leží na dně Atlantského oceánu asi 600 kilometrů od břehů kanadské provincie Nový Foundland kolem 3800 metrů pod hladinou. Cesta ponorkou k vraku Titaniku je turistickou atrakcí.
Důvod střelby není podle AP jasný, řecké velvyslanectví v Ankaře se k věci nevyjádřilo. Incident se odehrál v sobotu ve vzdálenosti asi 20 kilometrů od tureckého ostrova Bozcaada.
Tíživá životní situace nutí Haiťany a Dominikánce využít služeb pašeráků a vydat se na nebezpečnou cestu. V přeplněných lodích, bez jídla, pití a záchranných vest.
Derrian Dureya, potápěč americké pobřežní stráže, bojoval se silným větrem a proudy vody, než se z helikoptéry dostal k částečně potopenému černému autu, ve kterém byla šedesátiletá žena.
„Vítaní jsou v Řecku jen ti, které vybereme. Ty, kteří vítaní nejsou, pošleme zpátky,“ prohlásil v parlamentu Mitsotakis. Zachránění migranti budou přepraveni do center v řeckém vnitrozemí.
Po 37 hodinách ve člunu ženu v neděli po intenzivním pátrání zachránila řecká pobřežní stráž, která ji nalezla přibližně sto kilometrů severně od Kréty, uvedla v úterý stanice BBC.
Šest ze zachráněných migrantů bylo evakuováno na Lampedusu ze zdravotních důvodů. V sobotu večer také úřady umožnily vylodění ženy v sedmém měsíci těhotenství, jejích dvou dětí a jejího partnera.
„Byli jsme záchranná loď. Lidi, které jsme vyzvedli, jsme naložili na větší lodě a ty je pak dopravily do přístavů,“ popisuje hasič průběh humanitární mise.
Evropská komise zveřejnila návrhy na řešení migrace. Zahrnují řízené přijímání běženců se statusem uprchlíka, nebo program přijímání migrantů kvalifikovaných v oborech, po kterých je vysoká poptávka.
Česko přidá 24 milionů korun na fungování pobřežní a námořní stráže v Libyi. Schválila to v pondělí vláda. Z Libye se často snaží migranti nelegálně dostat přes moře do Itálie a do Evropské unie.
Libyjská pobřežní stráž ve středu u pobřežního města Sabráta zachránila 500 migrantů, kteří se tísnili na 18 metrů dlouhé dřevěné lodi, jež měla namířeno k italským břehům.
Moře v okolí Malajsie, Indonésie a Filipín jsou čím dál víc oblíbenější u pirátů a pašeráků. Podle malajsijské policie mají trasy přes Suluské moře významný vliv i na financování teroristů v celé jihovýchodní Asii. Jednotlivé země proto v regionu připravují posilu námořní ostrahy.
České plavání na olympijských v hrách v Riu de Janeiru příliš neuspělo, když nejlepším výsledkem bylo 12. místo Jana Micky v závodě na 1500 metrů. Přesto však dokázali plavci a plavkyně potěšit své fanoušky. Český olympijský výbor totiž připravil vtipný videoklip, ve kterém čeští reprezentanti parodují populární seriál Pobřežní hlídka.
Státy Evropské unie začnou v rámci boje s migrační krizí cvičit libyjskou pobřežní stráž. V Lucemburku se na tom dohodli ministři zahraničí zemí osmadvacítky. Pašeráci lidí vozí z Libye především na italský ostrov Lampedusa tisíce uprchlíků a migrantů.
Italská pobřežní stráž zachránila u Sicílie asi 450 migrantů. Podle italské televize RAI stráž dostala v noci nouzový signál. Jinou, menší skupinu uprchlíků zachránila už včera u Libye italská obchodní loď. Po asi 80 lidech z gumového člunu záchranáři dál pátrají.
Tání arktického ledového příkrovu umožňuje lodní dopravě otevírání dříve těžko průjezdných tras na severu Kanady. Zvýšená lodní doprava ale klade mnohem větší nároky na místní záchranáře. Ti proto plánují rozsáhlé cvičení, aby minimalizovali riziko katastrofy podobné té, při které se po srážce s ledovcem v roce 1912 potopil Titanic.
Víc než čtyři tisíce uprchlíků zachránily od začátku víkendu ve Středomoří italské, řecké a francouzské lodě. Migranty při několika záchranných operacích evakuovaly z dřevěných a gumových člunů, neschopných plavby. U Egypta pak zachránilo tamní námořnictvo tři desítky dalších uprchlíků. I přes tuto snahu se několik lidí utopilo. Nejvíc zachráněných lidí odvážejí evropské lodě do přístavů v jižní Itálii.