Falešné nabídky roušek a léků, počítačové viry schované za informace o koronaviru. Hackeři zneužívají obavy z nákazy, kromě mytí rukou je tak třeba myslet i na informační hygienu.
Na internetu se rychle rozšířil škodlivý program Fireball původem z Číny, který nakazil na celém světě 250 milionů počítačů. V České republice hrozba infikovala přes 18 procent organizací a firem.
Škodlivý počítačový program WannaCry napadl v Česku zhruba 700 počítačů, uvedl výkonný ředitel Národního centra bezpečnějšího internetu Jiří Palyza. Zatím nejsou bližší informace o škodách.
Kriminalisté z Hradce Králové řeší první případ krádeže a neoprávněného přístupu k počítačovému systému. Přestože poškozený internetový obchod Obchody 24, který byl zneužit, sám před podvodnými maily varoval.
Před 25 let federální soud poprvé vyřkl trest za šíření počítačového viru. Obviněným byl tehdejší vysokoškolský student Robert Morris. Jeho program, známý jako Morrisův červ, napadl tisíce počítačů a způsobil ohromné škody. Morris ale nakonec do vězení nemusel a získal doživotní profesorský titul.
Klienti některých velkých českých bank by si měli dát pozor na nebezpečný počítačový virus. V případě České spořitelny, ČSOB ale i dalších hrozí nainstalováním trojského koně do počítače uživatele, že klient přijde o peníze.
Preciznost a smysl pro detail, i to jsou důvody toho, proč skončili dva vývojáři jednoho z nejlepších českých studií v řeckém vězení. Firma Bohemia Interactive se totiž proslavila ve světě svými propracovanými počítačovými hrami. Samotnému zatčení ale předcházel obrovský trapas.
Za dubnovou počítačovou havárií íránského ropného průmyslu byl virus Flame. Informace o záškodnickém programu se objevila ve světových médiích před několika dny. Teď se také ukazuje jeho spojitost s nedávnou krizovou situací v íránských ropných terminálech.
Na Blízkém východě se podařilo objevit nový počítačový virus Flame. Spekuluje se o tom, že je zaměřený hlavně proti Íránu. Objevení špionážního softwaru ohlásila ruská počítačová firma Kaspersky. Její analytici došli k závěru, že důmyslný virus má stejné autory jako předchozí škodlivé programy Stuxnet a Duqu. U těch se předpokládalo, že mají narušit íránský jaderný program a ekonomiku.