Nesezdaný pár podstupoval umělé oplodnění. Klinika je sice otestovala nad rámec zákonných požadavků, na výsledky už ale nepočkala. Server iROZHLAS.cz představuje druhý příběh z pětidílného seriálu.
Zdravotní pomůcku představil britský start-up, který se zabývá gynekologickým zdravím. Slouží jako PCR test, který zjišťuje přítomnost chlamydií, kapavky, trichomonád, mykoplazmat či ureaplazmat.
„Stále dominuje přenos infekce HIV sexuální cestou a v rámci něj převládá přenos u mužů majících sex s muži, i když výrazně méně než v minulých letech,“ uvedli zástupci Národní referenční laboratoře.
Jako prevence proti šíření viru HIV a dalších sexuálně přenosných nemocí jsou ve Francii už čtyři roky kondomy na lékařský předpis hrazeny z pojištění.
Za úmyslné šíření viru HIV si Zdeněk Pfeifer odpyká devět let ve vězení, informuje Radiožurnál. Odvolací pražský vrchní soud mu snížil trest o dva a půl roku.
V Česku vzrostl za deset let počet nakažených pohlavně přenosnými chorobami. Na vzestupu je syfilis, kapavka i HIV. Lidé si málo prověřují své partnery a při náhodném sexu nepoužívají kondom.
Zdeněk Pfeifer má za vědomé šíření viru HIV strávit 11,5 roku ve vězení, rozhodl o tom ústecký krajský soud, který ho uznal vinným z ublížení na zdraví, šíření nakažlivé nemoci a dalších činů.
Soud začal projednávat případ Zdeňka Pfeifera, který čelí obžalobě z vědomého šíření viru HIV. Pfeifer obvinění odmítl, uvedl, že o své nemoci partnerům řekl. Hrozí mu až 12 let vězení.
Umělé oplodnění je teď pro některé páry jednodušší a levnější. Ministerská vyhláška totiž nedávno omezila povinné testování na pohlavně přenosné nemoci. Lékaři při testech partnerů kvůli umělému oplodnění neobjevili za dvacet let jediného nakaženého HIV infekcí.