Díky modernizaci se zvýší kapacita kalových nádrží, použití kalů jako hnojiva na zemědělskou půdu bude efektivnější. Navýší se také objem vyrobeného stlačeného bioplynu.
Kvůli poruše vodovodních řadů v Líšnické ulici v Praze 13 se ocitlo bez dodávek vody zhruba 77 tisíc odběratelů v lokalitách Jinonic, Stodůlek, Ořechu, Řeporyj, Zadní Kopaniny a části Prahy 13.
Kvůli poruše vodovodních řadů v Líšnické ulici v Praze 13 je bez dodávek vody zhruba 77 000 odběratelů v lokalitách Jinonic, Stodůlek, Ořechu, Řeporyj, Zadní Kopaniny a části Prahy 13.
A to hlavně kvůli drahým energiím a nutným investicím do obnovy vodovodů a kanalizací. Ke změně ceníků totiž podle Sdružení oboru vodovodů a kanalizací přistoupila většina dodavatelů v zemi.
„Podle dat, která máme, se zdá, že jsme na podobných hladinách jako na konci března, kdy bylo v Praze asi 10 tisíc nakažených,“ řekl Radiožurnálu Jan Bartáček z Vysoké školy chemicko-technologické.
Pilotní projekt tak potvrdil, že díky viru, který člověk vylučuje ve stolici, je možné pravidelnou analýzou odpadních vod zjistit případné ohnisko nákazy.
Prasklý přivaděč vody z Káraného, jednoho z dvou zdrojů pitné vody pro Prahu, neomezí dodávku. Tu zajistí zbylé dva přivaděče a voda z Želivky. Hasiči zabezpečili místo propadu dvou aut.
„Prasklo vodovodní potrubí o průměru 400 milimetrů nacházející se u tramvajové trati. Zásobování obyvatel vodou není omezeno,“ řekl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.
Voda má podle mluvčího Pražských vodovodů a kanalizací začít téct v řádu „několika hodin“. Původně se počítalo, že potrubí vodohospodáři opraví dopoledne.
Voda přestala téct ve středu kolem 20.00, firma Pražské vodovody a kanalizace do oblasti přistavila čtyři cisterny. Porucha postihla čerpací stanici Koněvova v Praze 3.
Limity pro intenzitu zápachu nejsou legislativně upravené. Ministerstvo životního prostředí ale stanovit limity pro zápach nechce. Podle něj se to v minulosti neosvědčilo.
Kolem 15. hodiny byl zásah ukončen, jelikož se muže nepodařilo vypátrat. V hledání již pokračuje pouze poříční oddělení policie, které monitoruje Vltavu.
Lysolajský zastupitel za STAN Jiří Karvánek působil v dozorčí radě Pražských vodovodů a kanalizací do února, skončil zkraje měsíce z „osobních důvodů“.
Zastupitel z pražských Lysolají Jiří Karvánek se do dozorčí rady podniku Pražské vodovody a kanalizace dostal loni na podzim krátce před komunálními volbami.
Dejvice a Bubeneč zůstaly bez pitné vody od 24. do 28. května 2015. Požití kontaminované vody způsobilo zdravotní problémy nejméně 5100 lidem, 33 z nich skončilo kvůli střevním potížím v nemocnici.
S rostoucí kontaminací odpadních vod chemikáliemi z varen drog se zhoršuje i funkce jejich čistíren, upozorňuje ministerstvo vnitra. Dopady znečištění na životní prostředí se ale teprve mapují.
Prasklý vodovodní řad komplikuje dopravu na magistrále v centru Prahy. Ve směru k Hlavnímu nádraží za náměstím I.P.Pavlova jsou neprůjezdné dva jízdní pruhy. Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací už potrubí během nočních hodin opravili. Práce na silnici ale potrvají až do úterý. Lidem v okolí by měla voda z kohoutků začít téct během pondělního dopoledne.
Prasklé vodovodní potrubí omezilo dopravu na pražském Karlově náměstí u křižovatky s Resslovou ulicí. Automobily ani autobusy MHD až do odvolání místem havárie neprojedou, tramvaje přes Karlovo náměstí jezdí jako obvykle. Vodohospodáři předpokládají, že potrubí opraví do pátečního večera, omezení dopravy ale kvůli poškozené vozovce bude zřejmě trvat i o víkendu.
Kvůli kontaminované vodě v Dejvicích a Bubenči zatím Pražské vodovody a kanalizace obdržely 4700 žádostí o odškodnění. Ve většině případů se jedná o místní obyvatele, firmy se na vodohospodáře obracejí jen výjimečně.
Praha 6 chce záruky, že se nebude opakovat problém se závadnou vodou. Po vodohospodářích radnice také chce plošné odškodnění pro obyvatele postižených čtvrtí. Do vody v Dejvicích a Bubenči se předminulý týden dostaly bakterie a viry, které stovkám lidí způsobily průjmová onemocnění. 32 tisíc obyvatel pak bylo bez pitné kohoutkové vody téměř týden.
Bez pitné kohoutkové vody budou lidé v části Prahy 6 nejméně do středy. Ve vodě v Dejvicích a Bubenči jsou totiž stále koliformní bakterie, které způsobují průjmy a zvracení. Potřeba proto budou další testy, jejich výsledky by měly být známé v úterý večer. Obyvatele postižených oblastí Pražské vodovody a kanalizace odškodní.
Pražské vodovody a kanalizace za poslední měsíce řešily desítky případů, kdy se jiné firmy zaštiťovaly jejich jménem a za poplatek lidem nabízely své služby, především průzkum kanalizačních řadů. Přitom prohlídky a čištění přípojek zdarma má v Praze na starosti právě PVK.
O haváriích a odstávkách vody i náhradního zásobování se lidé mohou nově dozvědět na webových stránkách Pražských vodovodů a kanalizací (PVK). Monitoringový systém, který pokrývá 4,5 tisíce kilometrů vodovodních trubek, byl vybudován pro snadnější koordinaci techniků. Dispečeři jsou tak schopni poruchu rychleji odhalit a včas o ní informovat pražské domácnosti.